STĀJAS SPĒKĀ NO 12. JŪLIJA

Kur tiks veikti testi, šķērsojot Latvijas ārējo sauszemes robežu?

Covid-19 testi tiks veikti četrās robežšķērsošanas vietās – Grebņeva, Terehova, Pāternieki, Silene. 

Vai tests ir par maksu?

Jā, testu veic par ieceļotāja līdzekļiem.

Cik maksā Covid-19 tests, kas jāveic, šķērsojot Latvijas sauszemes robežu?

Testu cenas ir saskaņā ar pakalpojuma sniedzēja cenrādi. Uz Baltkrievijas robežas testus veic E. Gulbja laboratorija, uz Krievijas robežas - Centrālā Laboratorija.

Cik ilgi jāgaida testa rezultāts?

15 līdz 30 minūtes.

Kas testu var neveikt, šķērsojot Latvijas ārējo sauszemes robežu?

Testu var neveikt bērni līdz 12 gadu vecumam un personas, kas minētas Ministru kabineta noteikumu Nr. 360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai” 3. punktā, kā arī personas, kas var uzrādīt šo noteikumu 38.40 punktā minēto sadarbspējīgo sertifikātu vai līdz 2021. gada 1. septembrim – citu Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valstī, Šveices Konfederācijā vai Apvienotajā Karalistē izsniegtu derīgu Covid-19 vakcinācijas, pārslimošanas vai veikta Covid-19 testa apliecinājumu.

Kur jāsagaida testa rezultāts?

Testa rezultātu jāsagaida attiecīgās robežšķērsošanas vietas teritorijā. Tikai pēc Covid-19 testa rezultātu uzrādīšanas Valsts robežsardzei un pēc tās dotās atļaujas, persona varēs atstāt robežšķērsošanas vietas teritoriju.

Vai testa rezultātus varu sagaidīt no mājām?

Nē, testa rezultātu jāsagaida attiecīgās robežšķērsošanas vietas teritorijā.

Kas notiek, ja testa rezultāts ir pozitīvs?

Ja Covid-19 testa rezultāts būs pozitīvs, personai ir noteikts pienākums nekavējoties doties obligātajā izolācijā uz kādu no LIAA administrētā tūristu mītņu sarakstā minētajām tūristu mītnēm. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests nogādās personu uz tūristu mītni obligātās izolācijas ievērošanai.

Kas notiek, ja atsakos veikt testu?

Ja persona atteiksies veikt testu, personai ir noteikts pienākums nekavējoties doties obligātajā izolācijā uz kādu no LIAA administrētā tūristu mītņu sarakstā minētajām tūristu mītnēm. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests nogādās personu uz tūristu mītni obligātās izolācijas ievērošanai. Situācijā, ja minētā persona izrāda agresiju vai citādas izpausmes, kas varētu liecināt par šīs personas bīstamību, Valsts policija sniegs palīdzību Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam nogādāšanas procedūrā, nodrošinot personas apsardzību.

Vai man būs jāmaksā par pašizolāciju viesnīcā?

Valsts segs gan nogādāšanas izmaksas, gan arī daļēji uzturēšanās izmaksas tūristu mītnē. Valsts atbalsts tiks nodrošināts 80 % apmērā no izmitināšanas izmaksām, bet ne vairāk kā 35 eiro diennaktī, un 80 % apmērā no ēdināšanas pakalpojumu izmaksām, bet ne vairāk kā 10 eiro diennaktī.

Vai tests, šķērsojot Latvijas ārējo sauszemes robežu, ir jāveic arī starptautisko pārvadātāju šoferiem?

Jā, tests, šķērsojot Latvijas ārējo sauszemes robežu, nepieciešams arī kravas transportlīdzekļu vadītājiem.

Esmu starptautisko pārvadātāju šoferis. Kas notiek ar kravu, ja man ir pozitīvs testa rezultāts?

Gadījumos, kad tiks konstatēta saslimšanas ar Covid-19, piemēram, kravas transportlīdzekļa vai pasažieru transporta vadītājam, tad attiecīgā pārvadātāja pienākums ir nodrošināt attiecīgo pārvadājumu izrietošo jautājumu risināšanu.

persona aizsargtērpā