Darbs Satiksmes ministrijā

Satiksmes ministrijas nozīmīgākais resurss ir tās darbinieki, līdz ar to ministrija nepārtraukti strādā pie darba vides attīstības, jaunu profesionāļu piesaistes un esošo darbinieku izaugsmes. Rūpes par to iekļautas ministrijas stratēģijā 2022. – 2027. gadam, tādējādi uzsverot darbinieka labbūtības nozīmi ministrijas darbā un mērķu sasniegšanā.

Satiksmes ministrijas komandu veido dažādu nozaru profesionāļi, kurus vieno mērķis veidot un īstenot konkurētspējīgu transporta un sakaru politiku, kas rada priekšnoteikumus drošai, videi draudzīgai un ērtai transporta un sakaru infrastruktūras un pakalpojumu lietošanai, sekmīgai nozaru attīstībai un valsts iedzīvotāju labklājībai.

Ministrija saviem darbiniekiem piedāvā profesionālās kvalifikācijas celšanas un izaugsmes iespējas, iespējas strādāt daļēji attālināti un elastīgo darba laiku, papildu brīvdienas ikgadējam atvaļinājumam, kā arī veselības apdrošināšanu pēc sešiem nostrādātiem mēnešiem.

 

Ligita Austrupe

Ligita Austrupe, Valsts sekretāra p.i.

Profesionālo izaugsmi ar tik plašu zināšanu spektru es nekur citur neiegūtu – Satiksmes ministrija ir izcila vieta intelekta vingrināšanai.

Transporta nozare jau sen nav autonoma, tā ir savijusies ar citām nozarēm, un vajadzīgas dažādas prasmes. Nepieciešamas gan finanšu analītikas, gan ekonomista, gan  arī labas komunikācijas prasmes. Varam paskatīties profesiju sadalījumu pēc izglītības mūsu ministrijā – ir pārstāvēts plašs profesiju spektrs. Svarīgākais – lai cilvēkam ir izpratne un gatavība izaicinājumiem. Ja ir radoša pieeja, gatavība mācīties un attīstīties, tad rezultāti neizpaliks.         

Annija Novikova

Annija Novikova, Sabiedriskā transporta pakalpojumu departamenta direktore

Mēs departamentā visi esam komandas dalībnieki, kuriem rūp, kuriem interesē, kuriem ir iekšēja vēlme strādāt labi. Par to es savus kolēģus ļoti cienu, un tas ļauj mums visiem augt un pilnveidoties. Mēs varam pārvarēt raksturu un darba stila atšķirības, jo mēs esam kompetenti, zinoši un viens otram palīdzam. Tāpat mēs varam viens otru aizvietot par dažādām tēmām, un par to kolēģiem – skaļš paldies

 

 

Kārlis Eņģelis

Kārlis Eņģelis, Dzelzceļa politikas un infrastruktūras departamenta direktors

Savulaik darbu ministrijā sāku uz laiku vakantā Rail Baltica nodaļas jurista amatā ar pārliecību, ka viens gads starptautiskā infrastruktūras projektā dos vērtīgu pieredzi. Taču procesi attīstījās dinamiskāk nekā biju gaidījis – te novērtēja manu interesi un motivāciju strādāt valstiski nozīmīgā Rail Baltica projekta īstenošanā un veidot dzelzceļa nozares politiku. Tas deva iespēju pieņemt izaicinājumu un uzņemties Dzelzceļa politikas un infrastruktūras departamenta vadību. Darbs valsts pārvaldē ir interesants un vērsts uz zināšanu pilnveidi, savukārt Satiksmes ministrijā novērtē ieinteresētību un degsmi par savu darbu

 

Artūrs Kokars

Artūrs Kokars, Aviācijas departamenta direktors

Aviācijas nozare ir ļoti dinamiska un inovatīva. Tādēļ Satiksmes ministrija ir vieta, kur, veicot valstiski nozīmīgu darbu, tiek veidoti priekšnoteikumi Latvijas transporta nozares attīstībai. Šeit iespējams atrasties satiksmes nozares attīstības pašā epicentrā, būt daļai no tā, tādējādi arī audzējot savu nozares eksperta kapacitāti.

Ministrijas kolektīvs ir atsaucīgs. Ar kolēģiem ir prieks kopā strādāt, jo jebkurā situācijā var rēķināties ar atbalstu un vērtīgu padomu, kas ir svarīgs priekšnosacījums labiem darba rezultātiem un profesionālai izaugsmei.

Larisa Kļava

Larisa Kļava, Rail Baltica projekta tiesiskā nodrošinājuma nodaļas vecākā eksperte-juriste

Iedvesmu darboties noteikti dod vēlme ieviest Rail Baltica projektu, jo tas ir gadsimta projekts un es tajā būšu ielikusi mazu, bet tomēr daļiņu no sevis. Turklāt tā ir lieliska pieredze strādāt pie tik grandioza projekta īstenošanas!

Sadarbība ar ministrijas Rail Baltica kolēģiem ir ļoti viegla un konstruktīva. Droši vien tāpēc, ka mums ir kopīgs mērķis un mēs strādājam, lai ieviestu Rail Baltica noteiktos termiņos.