Jaunumi Autoceļi
veloceļš vasarā

Ministru kabinets otrdien, 11. jūnijā, akceptēja Satiksmes ministrijas (SM) sagatavotos priekšlikumus par īpašumu atpirkšanu mikromobilitātes infrastruktūras attīstībai Jēkabpils novadā.

Lai veicinātu ilgtspējīgu mobilitāti, iedzīvotāju drošu pārvietošanos un īstenotu transporta infrastruktūras attīstību, valsts no īpašniekiem atpērk nekustamo īpašumu daļas, kas nepieciešamas mikromobilitātes infrastruktūras būvniecībai gar valsts reģionālo autoceļu P76 “Aizkraukle-Jēkabpils” posmā no Salas ciema līdz Jēkabpils pilsētai.

Mikromobilitātes infrastruktūras būvniecības projekta īstenošana jau ir uzsākta. Lai nodrošinātu tā realizāciju, nepieciešams atpirkt nekustamo īpašumu “Boķi”  un “Lācīši” daļas. Abi īpašumi atrodas Salas pagastā.

Nepieciešamība pēc mikromobilitātes infrastruktūras Jēkabpils novadā ir pamatota ar Transporta attīstības pamatnostādnēm 2021.-2027. gadam, kur paredzētas aktivitātes ceļu satiksmes drošības uzlabošanai un mikromobilitātei. Šīs infrastruktūras izveide ir iekļauta valsts budžeta apakšprogrammā “Valsts autoceļu uzturēšana un atjaunošana”.

Jau ziņots, ka šī projekta īstenošanai valsts ir atpirkusi vairāku nekustamo īpašumu daļas Jēkabpils novada Salas pagastā. Atpērkot nekustamo īpašumu daļas no īpašniekiem, atlīdzība par nekustamo īpašumu daļām ir aprēķināta un apstiprināta, ievērojot normatīvajos aktos noteikto kārtību.

Komunikācijas nodaļa

komunikacijas [at] sam.gov.lv