Jaunumi EISI/CEF Autoceļi
Tilts pār Salacu

​​​​​​Otrdien, 9. aprīlī, valdība apstiprināja Satiksmes ministrijas (SM) rosināto Limbažu novada pašvaldībai piederošā nekustamā īpašuma – tilta pār Salacu Salacgrīvā – pārņemšanu valsts īpašumā, lai nodrošinātu būvprojekta “Tilts pār Salacu autoceļa A1 (E67) Rīga-Ainaži 91,10 km” īstenošanu. Īpašuma pārņemšana nepieciešama, lai mazinātu administratīvo slogu un lai būvniecība virzītos maksimāli ātri.

“Esmu gandarīts, ka tilta būvniecība virzās uz priekšu ar konkrētiem soļiem – finansējuma piesaisti no Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta Militārās mobilitātes projektiem un veiksmīgu sadarbību ar Limbažu novada pašvaldību, lai tilta būvniecību pabeigtu jau 2025. gadā. Tādējādi īstenojam izvirzīto mērķi – stiprinām satiksmes stratēģisko infrastruktūru, pārbūvējot tiltu pār Salacu,” norāda satiksmes ministrs Kaspars Briškens.

Tilts pār Salacu atrodas uz valsts galvenā autoceļa A1 Rīga-Igaunijas robeža, kas ietilpst Eiropas transporta pamattīklā un ir Eiropas nozīmes autoceļu E67 maršrutā Via Baltica posmā, kas nodrošina starpvalstu satiksmi, kā arī militāro mobilitāti, tādēļ tilta pārbūveiprojekts tika iesniegts Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūras (CINEA) izsludinātajā Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta Militārās mobilitātes projektu konkursā un saņēma 7,54 miljonu eiro līdzfinansējumu.

VSIA “Latvijas valsts ceļi” (LVC) konkursā par Salacgrīvas tilta pārbūvi tiesības slēgt līgumu ir ieguvusi personu apvienība “NB&Tilts” ar piedāvāto līgumcenu 14,972 miljonu eiro apmērā bez pievienotās vērtības nodokļa.

Tilta pār Salacu Salacgrīvā īpašuma tiesības valstij tiek nostiprinātas uz laiku, kamēr notiek būvprojekta īstenošana, savukārt pēc būvniecības un garantijas perioda tiltu paredzēts nodot atpakaļ Limbažu novada pašvaldības īpašumā.

Foto: https://www.limbazunovads.lv/lv

Komunikācijas nodaļa

komunikacijas [at] sam.gov.lv