Jaunumi Autoceļi Satiksme
veloceļš vasarā

Ministru kabinets otrdien, 30. aprīlī, atbalstīja Satiksmes ministrijas (SM) sagatavotos priekšlikumus par vairāku īpašumu atpirkšanu gājēju un veloceļu infrastruktūras attīstībai.

Lai veicinātu ilgtspējīgu mobilitāti, iedzīvotāju drošu pārvietošanos un īstenotu transporta infrastruktūras attīstību, valsts no īpašniekiem atpērk nekustamo īpašumu daļas, kas nepieciešamas gājēju un veloceļa būvniecībai gar valsts galveno autoceļu A11 “Liepāja-Lietuvas robeža (Rucava)” maršrutā Liepāja-Skatre-Bernāti.

Minētā gājēju un veloceļa būvniecības projekta īstenošanai nepieciešams atpirkt vairāku īpašumu daļas Dienvidkurzemes novada Nicas pagastā: “Bārenbušas Gaujas”,  “Lejezeri”,  “Mazie Silmaļi”, “Priedes” un  “Saulespļavas”.

Gājēju un veloceļa būvniecības konceptuālā nepieciešamība Dienvidkurzemes novadā ir apliecināta ar Transporta attīstības pamatnostādnēm 2021.-2027. gadam, kur paredzētas aktivitātes ceļu satiksmes drošības uzlabošanai un mikromobilitātei. Tāpat šīs infrastruktūras izveide ir iekļauta valsts budžeta apakšprogrammā “Valsts autoceļu uzturēšana un atjaunošana”, paredzot finanšu līdzekļus programmas “Satiksmes organizācija un satiksmes drošība” apakšprogrammai “Gājēju un velosipēdistu ceļu izbūve” finansēšanas plānā.

Atpērkot nekustamo īpašumu daļas no īpašniekiem, atlīdzība par nekustamo īpašumu daļām ir aprēķināta un apstiprināta, ievērojot normatīvajos aktos noteikto kārtību.

Komunikācijas nodaļa

komunikacijas [at] sam.gov.lv