Jaunumi Rail Baltica
Satiksmes ministrs Tālis Linkaits

“Jaunā un modernā dzelzceļa infrastruktūra radīs kā satiksmes, tā arī reģionu attīstības iespējas. Svarīgi, lai tās maksimāli tiktu izmantotas Latvijas reģionu iedzīvotāju un uzņēmēju labā,” šodien atzina satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Aizsākot Eiropas dzelzceļa gadu Latvijā, šodien, 24. februārī, notika tiešsaistes konference “Rail Baltica - jaunas iespējas reģionālajai satiksmei”. Interesenti varēja iepazīties ar  jaunās dzelzceļa infrastruktūras nozīmi reģionālajai satiksmei un reģionu attīstībai.

"Rail Baltica" projekts nākotnē būtiski papildinās jau esošo dzelzceļa infrastruktūru Latvijā. Ministrs uzsvēra, ka “pašlaik "Rail Baltica" projektā notiek pamata trases un 17 reģionālo staciju projektēšana. Mūsu kopīgais uzdevums ir jau tagad plānot, kādu vēlamies redzēt infrastruktūru ap dzelzceļa stacijām - no Salacgrīvas līdz Bauskai, Pierīgā un galvaspilsētā. Jauno infrastruktūru nepieciešams veidot ar apdomu un rūpību, lai tā būtu ērta izmantošanai nākamajām paaudzēm. Tāpēc ir būtiska sadarbība ar pašvaldībām, uzņēmējiem un citām iesaistītajām pusēm pilnvērtīga “Rail Baltica” staciju potenciāla izmantošanai nākotnē.”

““Rail Baltica” reģionālās mobilitātes kontekstā varam runāt par pašvaldību dzīves kvalitātes uzlabošanu un investīciju iespēju radīšanu. Ātra sabiedriskā transporta pieejamība piesaistīs jaunus iedzīvotājus reģioniem, jo galvaspilsēta kļūs daudz sasniedzamāka. Ērta savienojamība aktivizēs uzņēmējdarbību un radīs jaunus transporta, tūrisma un citus produktus un pakalpojumus. “Rail Baltica” kalpos kā nozīmīgs katalizators ekonomikas attīstībai gan būvniecības, gan ekspluatācijas posmā,” teica ministrs.

Rīgas Plānošanas reģiona administrācijas vadītājs Rūdolfs Cimdiņš konferencē atzina, ka “pirms vairākiem gadiem, strādājot pie Rīgas metropoles areāla mobilitātes telpiskās vīzijas izstrādes, reģionālās satiksmes funkcionalitāte tika noteikta kā vēlamais projekta attīstības scenārijs. Tagad liels gandarījums, ka pārskatāmā nākotnē tā varētu kļūt par realitāti.” Viņš arī sacīja, ka lielākais ieguvums ir pārvietošanās ātrums, ko dos “Rail Baltica” projekta attīstība. Tik pat svarīga ir sabiedriskā transporta integrācija, lai varētu ērti pārsēsties no vilciena autobusā, ja tas nepieciešams nokļūšanai galamērķī.

“RB Rail” reģionālais vadītājs Latvijā Ģirts Bramans konferencē uzsvēra, ka ““Rail Baltica” infrastruktūra dos iespēju attīstīt arī pārrobežu reģionālos pārvadājumus, radot jaunu sadarbības un attīstības potenciālu, piemēram, starp Bausku un Jonišķiem, Lietuvā vai Salacgrīvu un Hēdemēstes pagastu, Igaunijā.” Arī Limbažu novada domes priekšsēdētājs Didzis Zemmers uzsvēra “Rail Baltica” reģionālās satiksmes nozīmi nokļūšanai gan galvaspilsētā, gan virzienā uz un no Igaunijas.

Uz “Rail Baltica” pamatlīnijas Latvijā projektēšanas darbu ietvaros plānotas 16 reģionālās pieturas: Salacgrīvā, Tūjā, Skultē, Vangažos, Sauriešos, pie Slāvu tilta, Torņakalnā, Zasulaukā, Imantā, Jaunmārupē, Olainē, Ķekavā, Salaspilī, Baldonē, Iecavā un Bauskā un viena jauna stacija Rīgā, Āgenskalnā pie P.Stradiņa slimnīcas uz esošā sliežu ceļa. Papildus vairāku reģionālo staciju iespējamās vietas tiek izskatītas īstenošanai tālākā nākotnē.

 

Baiba Ābelniece, ministra padomniece
Tālr.: 67028050
baiba.abelniece@sam.gov.lv

Datums 24. februāris, 2021
Laiks11.00–13.05
Atrašanās vietaTiešsaistē

Tiešsaistes konference “Rail Baltica – jaunas iespējas reģionālajai satiksmei”

Eiropas Savienība 2021. gadu ir pasludinājusi par Eiropas Dzelzceļa gadu, lai mudinātu iedzīvotājus savās ikdienas gaitās vairāk…