Jaunumi Tranzīts
izplūdušas gaismas uz šosejas

Latvijas transporta un loģistikas nozare var nodrošināt konkurētspējīgus pakalpojumus – to vakar, 27. maijā, pārrunāja Satiksmes ministrijas valsts sekretāre Ilonda Stepanova un Ķīnas Tautas Republikas vēstnieks Latvijas Republikā Lians Dzjaņcjuaņs (Liang Jianquan). Tāpat, tiekoties tiešsaistē, tika pārrunāta abu valstu sadarbība transporta un loģistikas jomā.

"Lai atgūtos no Covid-19 pandēmijas, Latvijas transporta un loģistikas nozare meklē jaunas biznesa iespējas un uzņēmumiem ir liela interese jaunu sakaru veidošanā kravas un pasažieru pārvadājumiem ar gaisa, sauszemes, dzelzceļa un jūras transportu. Mūsu uzņēmumi var nodrošināt efektīvu transporta plūsmu, savienojot Āziju ar Eiropu,” komentē Satiksmes ministrijas valsts sekretāre Ilonda Stepanova.

Covid-19 pandēmija ir radījusi daudzas grūtības, izraisot milzīgus ekonomiskus un sociālus satricinājumus un pārmaiņas. Sanāksmes dalībniekiem bija vienots viedoklis, ka sekmīga starpvalstu sadarbība ir pamats, lai atveseļošanās no pandēmijas globālā un valstu līmenī būtu pēc iespējas ātrāka. 

Reaģējot uz pandēmijas situāciju visā pasaulē, mainās tradicionālās tirdzniecības plūsmas, izmantotie transporta veidi un maršruti starp Āziju un Eiropu, tostarp Ķīnu un Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīm. Šobrīd Ķīna ir pasaules līderis pandēmijas kontroles un profilakses jomā, tāpēc Ķīna atrodas labākās pozīcijās, lai pārskatītu tradicionālās pasažieru un kravas transporta plūsmas starp Āziju un Eiropu un otrādi.

Savukārt Latvijas transporta un loģistikas nozare var piedāvāt  efektīvus, ekonomiskus un drošus pakalpojumus un risinājumus lielu apjomu beramkravu, lejamkravu, ķīmijas, lauksaimniecības produkcijas, ģenerālkravu un konteineru tranzīta pārvadājumiem.

Šogad Latvija un Ķīna atzīmē diplomātisko attiecību 30 gadus un piekto gadu kopš Latvija pievienojās Ķīnas Josla un ceļš iniciatīvai un Ķīnas – Centrālās un Austrumeiropas valstu sadarbības formātam. Balstoties uz divpusējo Latvijas-Ķīnas nolīgumu par gaisa pārvadājumiem un jūras transportu, kā arī starp-ministriju noslēgto nolīgumu par dzelzceļa transportu, uzņēmēji abās valstīs var īstenot abpusēji izdevīgu sadarbību. Latvija jau šobrīd ir veiksmīgi savienota ar Ķīnu ar dzelzceļa, jūras un aviācijas savienojumiem, veidojot ilgtermiņa pamatu Ķīnas-Latvijas ekonomiskās sadarbības attīstībai.

Komunikācijas nodaļa

komunikacijas [at] sam.gov.lv