Jaunumi Aviācija
lidmašīnas salons ar pasažieru sēdvietām

Latvijas gaisa telpas slēgšana ar Krieviju saistītiem gaisa kuģiem aizvadītajās dienās par 25% samazinājusi kopējo lidojumu skaitu pāri Latvijai.

Latvijas Gaisa satiksmes (LGS) apkopotā informācija liecina, ka lielāka ietekme gaisa telpas slēgšanai ir bijusi uz LGS vadīto tranzītlidojumu skaitu. No Krievijas puses ienākošo lidojumu skaits samazinājies par 73%, vienlaikus turpinās tranzīta lidojumi, kas šķērso Krieviju, ko veic citu valstu, tostarp Ķīnas un Dienvidāzijas, pasažieru un kravu pārvadātāji.

Vienoti ar citām Eiropas valstīm Latvijas gaisa telpa ir slēgta komerclidojumiem Krievijā reģistrētu pārvadātāju gaisa kuģiem no 27. februāra pusnakts. Savukārt atbilstoši Eiropas Padomes lēmumam, no 28. februāra Latvijas gaisa telpu aizliegts izmantot visiem Krievijas pilsoņiem, kuri tieši vai netieši kontrolē gaisa kuģi, neatkarīgi no valsts, kurā gaisa kuģis ir reģistrēts.

Latvijas Gaisa satiksme strādā 24/7 režīmā un sadarbībā ar Eiropas Savienības (ES) aviācijas drošības organizācijām nodrošina aeronavigācijas pakalpojumu sniegšana Latvijas gaisa telpā.

Komunikācijas nodaļa

komunikacijas [at] sam.gov.lv