Datums 23. aprīlis, 2021
Laiks12.00–14.00
Vieta Tiešsaistē
Rail Baltica vizuālis

Dzelzceļš Eiropā un Latvijā attīstās kā viens no perspektīvākajiem transporta veidiem, drošs un videi draudzīgs. Veidojam dzelzceļu kā satiksmes mugurkaulu, ceļam jaunu dzelzceļa līniju “Rail Baltica.” Jau tagad trūkst jaunās paaudzes profesionāļi – dzelzceļa elektriķi, IT speciālisti un inženieri. Nākotnē dzelzceļa nozarē būs vajadzīgi arvien vairāk darbinieku.

Aicinām piedalīties tiešsaistes konferencē “21.gs. dzelzceļš Latvijā: izaicinājumi un iespējas izglītībā”, kas notiks piektdien, 23. aprīlī, no plkst. 12:00 līdz 14:00. Ikviens ir aicināts skatīties tiešsaistes konferenci Satiksmes ministrijas Facebook lapā.

Konferenci atklās satiksmes ministrs Tālis Linkaits. Par ātrgaitas dzelzceļu kā jaunu dzelzceļa sistēmu, kas tuvākajos gados ienāks Latvijā un kur būs nepieciešami ātrgaitas vilciena vadītāji un citi speciālisti, pastāstīs “Eiropas dzelzceļa līnijas” pārstāvis Artūrs Caune. Kā “Rail Baltica” ietekmēs darba tirgu dzelzceļa nozarē nākotnē, prezentēs “RB Rail” Personāla vadības un administrācijas direktore Vija Vītola.

Par pārmaiņās un attīstību dzelzceļa nozarē, kas prasa jaunus speciālistus, pastāstīs “Pasažieru vilciens” valdes priekšsēdētājs Rodžers Jānis Grigulis un “Latvijas dzelzceļš” tehniskās vadības direktors Egils Feldmanis. Savukārt par priekšrocībām dzelzceļa nozarē strādājošiem runās Latvijas dzelzceļnieku un satiksmes nozares arodbiedrības pārstāvis Vladimirs Novikovs.

Par to, kā studiju programmas tiek pielāgotas dzelzceļa nozares attīstībai, prezentēs RTU Transporta institūta direktors Edmunds Kamoliņš, Daugavpils tehnikuma direktore Ingrīda Brokāne un Rīgas Valsts tehnikuma direktore Dagnija Vanaga. Tiešsaistes konferences laikā skatītājiem būs iespēja uzdot jautājumus.

Konferencē arī notiks paneļdiskusija “Dzelzceļam attīstoties, aug pieprasījums pēc darbiniekiem. Ko mēs varam darīt jau tagad, lai nākotnē speciālistu netrūktu?”

Aicinām vērot pasākumu tiešraidē Satiksmes ministrijas sociālā tīkla "Facebook" kontā: https://www.facebook.com/satiksmesministrija

Attēls: Vilnius Connect