Datums 31. oktobris, 2022
Laiks11.00–13.00
Vieta Satiksmes ministrija un tiešsaiste
diskusija

Pirmdien, 31. oktobrī, plkst. 11.00 Satiksmes ministrijā notiks ekspertu diskusija par apvienotā tilta pār Daugavu būvniecību, kas turpinās sarunu ciklu par “Rail Baltica” projekta ieviešanu Latvijā.

Diskusijā “Apvienotais tilts – Rail Baltica risinājums Daugavas abu pušu savienošanai” nozares eksperti vērtēs divlīmeņa šķērsojuma tehniskos risinājumus un būvniecības ieceri, kā arī apspriedīs ar autoceļu infrastruktūru saistītus jautājumus. Divlīmeņa tilts vienlaikus tiks izmantots gan Rail Baltica jaunās dzelzceļa līnijas pārvadam zemākajā līmenī, gan savienos Rīgas apvedceļu autotransportam paredzētajā augstākajā līmenī.

2021. gada augustā valdība atbalstīja apvienotā autoceļu un dzelzceļa tilta pār Daugavu projektēšanu pie Salaspils. Izvēlēts apvienotā tilta risinājums, kurš mēroga, tehnisko un ekspluatācijas raksturlielumu dēļ uzskatāms par pasaules līmeņa inženierbūvi Latvijā. Tas būs nozīmīgs ieguldījums Latvijas transporta sistēmas pilnveidē un sekmēs Rīgas apvedceļa pārbūves īstenošanu, kas kā prioritārs virziens iekļauts Latvijas valsts autoceļu stratēģijā līdz 2040. gadam.

Klātienes diskusijā piedalīsies:

  • Tālis Linkaits, satiksmes ministrs;
  • Ēriks Diļevs, RB Rail AS Tehniskais direktors Latvijā;
  • Burhans Erkans (Burhan Erkan), DB Engineering & Consulting GmbH izpilddirektors Baltijas valstīs
  • Ēriks Kammels (Eric Kammel), DB Engineering & Consulting GmbH projektu vadītājs;
  • Klāvs Grieze, Valsts SIA “Latvijas Valsts ceļi” Attīstības pārvaldes direktors;
  • Raivis Anspaks, Salaspils domes priekšsēdētāja vietnieks ekonomiskās un infrastruktūras attīstības jautājumos;
  • Juris Žilko, Ķekavas novada domes priekšsēdētājs;
  • Einārs Jaunzems, SIA “Eiropas dzelzceļa līnijas” Projekta ieviešanas un vadības departamenta direktors.

Moderators: Kārlis Eņģelis, Satiksmes ministrijas Dzelzceļa politikas un infrastruktūras departamenta direktors.

Diskusijas mērķis ir izvērtēt apvienotā tilta būvniecības ieceri un aktuālos risināmos jautājumus, tostarp finansējuma piesaisti apvienotā tilta būvniecībai no Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta (EISI) Militārās mobilitātes finansējuma 2021.-2027. gada finanšu plānošanas periodā.

Aicinām visus interesentus uz diskusiju klātienē – Satiksmes ministrijā Gogoļa ielā 3, Rīgā vai attālināti tiešraidē Satiksmes ministrijas “Facebook” lapā un ziņu aģentūras LETA mājaslapā. Dalība diskusijā klātienē tikai ar iepriekšēju pieteikšanos, aizpildot pieteikuma formu: https://ieej.lv/pieteiksanas_diskusijai

Tiešraides laikā interesentiem būs iespēja saņemt atbildes uz jautājumiem, kas iesūtīti iepriekš uz e-pastu komunikacijas@sam.gov.lv vai uzdot tos translācijas laikā “Facebook” komentāru sadaļā.