Jaunumi Sabiedriskais transports
siluets sabiedriskajā transportā

Reaģējot uz Konkurences padomes atklāto karteli konkursā par reģionālo pārvadājumu sniegšanu,  satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs vakar, 2. februārī, tikās ar Valsts kontrolieri Rolandu Irkli. Ministrs Valsts kontroli aicināja veikt izvērtējumu, vai no sabiedrības un valsts interešu viedokļa sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanas modelis reģionālajos maršrutos ir ekonomisks un efektīvs, kā arī vai no iesaistīto valsts institūciju un kapitālsabiedrību puses iepirkums noritējis atbilstoši normatīvajiem aktiem un sabiedrības interesēm.

“Konkurences padomes atklātais pārvadātāju kartelis ir satricinājums visai nozarei. Mans uzdevums ir darīt visu iespējamo, lai šajos apstākļos nodrošinātu maksimālu caurspīdīgumu sabiedrībai un pārliecinātos, ka no savas puses ministrija un Autotransporta direkcija ir strādājusi pēc augstākajiem labas pārvaldības standartiem,” norāda J. Vitenbergs.

Jau ziņots, ka vakar ministrs bija sasaucis tikšanos ar Konkurences padomi, Iepirkumu uzraudzības biroju, Tieslietu ministriju, Finanšu ministriju un Autotransporta direkciju, lai pārrunātu iespējas, kā tiesiskā veidā lauzt jau esošos līgumus ar pārvadātājiem, kas iesaistīti pasažieru pārvadājumu kartelī.

Aļona ZANDERE

Ministra padomniece stratēģiskās komunikācijas jautājumos
alona.zandere [at] sam.gov.lv