Nozares ziņas Sabiedriskais transports
Vilciens

Velo turētāju ieviešana jaunajos Čehijas uzņēmuma "Škoda Vagonka" ražotajos elektrovilcienos kopā izmaksās 1,198 miljonus eiro, aģentūrai LETA sacīja AS "Pasažieru vilciens" (PV).

PV norāda, ka pirmie elektrovilcieni ar uzstādītiem velosipēdu turētājiem varētu parādīties līnijās līdz vasaras beigām, savukārt visu 32 elektrovilcienu aprīkošanu ar velosipēdu novietnēm varētu pabeigt līdz nākamā gada vasarai.

Katrā elektrovilcienā kopā atradīsies 12 velo turētāji, attiecīgi katrā galvas vagonā pa sešiem. Lai velo turētājus ierīkotu, sešus stacionāros sēdekļus aizstās ar salokāmiem sēdekļiem, virs kuriem noņems esošos bagāžas plauktus. Šo plauktu vietā ierīkos āķus četru velosipēdu nostiprināšanai vertikālā pozīcijā.

Pasažieriem būs arī iespēja izvēlēties novietot velosipēdus arī horizontālā pozīcijā, tos nostiprinot ar speciālām jostām. Horizontālā pozīcijā iepretim salokāmajiem krēsliem zem diviem no āķiem varēs novietot līdz četriem velosipēdiem.

Attiecīgi pasažieri varēs izvēlēties, vai divus velosipēdus novietot vertikālā pozīcijā un pārējos četrus horizontālā, vai arī četrus velosipēdus vertikālā pozīcijā, izmantojot ierīkotos āķus.

LETA jau ziņoja, ka velo turētāju izmaksas jaunajos elektrovilcienos 85% apmērā segs Eiropas Savienības fondi, bet pārējo daļu segs no valsts budžeta.

Informāciju sagatavoja: Laura Luīze Dumbre, LETA žurnāliste