Jaunumi Satiksme
veloceļš vasarā

Ministru kabinets otrdien, 14. maijā, atbalstīja Satiksmes ministrijas (SM) sagatavotos priekšlikumus par vairāku īpašumu atpirkšanu gājēju un veloceļu infrastruktūras attīstībai Jēkabpils novadā.

Lai veicinātu ilgtspējīgu mobilitāti, iedzīvotāju drošu pārvietošanos un īstenotu transporta infrastruktūras attīstību, valsts no īpašniekiem atpērk nekustamo īpašumu daļas, kas nepieciešamas gājēju un veloceļa būvniecībai valsts reģionālo autoceļa P76 “Aizkraukle-Jēkabpils” posmā no Salas ciema līdz Jēkabpils pilsētai.

Gājēju un veloceļa būvniecībai būvniecības projekta īstenošanai nepieciešams atpirkt vairāku īpašumu daļas Jēkabpils novadā: “Līči”, “Mūsmājas-viens” un “Vāverītes”. Īpašumi atrodas Salas pagastā.

Gājēju un veloceļa būvniecības nepieciešamību Jēkabpils novadā atbilst Transporta attīstības pamatnostādnēm 2021.-2027. gadam, kur paredzētas aktivitātes ceļu satiksmes drošības uzlabošanai un mikromobilitātei. Tāpat šīs infrastruktūras izveide ir iekļauta valsts budžeta apakšprogrammā “Valsts autoceļu uzturēšana un atjaunošana”, paredzot finanšu līdzekļus programmas “Satiksmes organizācija un satiksmes drošība” apakšprogrammai “Gājēju un velosipēdistu ceļu izbūve” finansēšanas plānā.

Atpērkot nekustamo īpašumu daļas no īpašniekiem, atlīdzība par nekustamo īpašumu daļām ir aprēķināta un apstiprināta, ievērojot normatīvajos aktos noteikto kārtību.

Komunikācijas nodaļa

komunikacijas [at] sam.gov.lv