Jaunumi Satiksme
autostūre

Jau kopš piektdienas, 2022. gada 25. februāra, Ukrainā un Moldovā reģistrētajiem transportlīdzekļiem  un vadītājiem nav nepieciešams noformēt starptautisko autopārvadājumu atļaujas, lai šķērsotu Latviju.

Satiksmes ministrija ir nosūtījusi Ārlietu ministrijai, Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldei, Valsts policijai un Valsts robežsardzei vēstuli ar lūgumu ļaut Ukrainā un Moldovā reģistrētiem kravas automobiļiem un autobusiem šķērsot Latviju bez papildu formalitātēm.

Šis solis ļaus Ukrainas un Moldovas transportlīdzekļiem, kas atradās Krievijā un Baltkrievijā, ātrāk un bez liekām formalitātēm atgriezties savās mītnes zemēs. Informācija par atviegloto kārtību jau publicēta Ukrainas Infrastruktūras ministrijas vietnē, lai pārvadātāji zinātu, kā rīkoties.

Gan Ukrainas, gan Moldovas autopārvadātājiem saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā un karaspēka virzību ir grūtības atgriezties pa ierastajiem maršrutiem, tādēļ tiek meklēti citi varianti un viens no tiem ir transporta koridors caur Latviju un tālāk Lietuvu.

Maija RĒNA

Ministra padomniece komunikācijas jautājumos
maija.rena [at] sam.gov.lv