Satiksmes ministrija šogad piešķir pašvaldībām 7,3 miljonus eiro tranzītielu būvniecībai. Tas ir divas reizes vairāk nekā pirms diviem gadiem.
Pēc iepirkumiem palika neizmantota nauda – 385,9 tūkstoši eiro. Satiksmes ministrija nolēma šo naudu piešķirt trim pašvaldībām: Daugavpilij, Preiļu novadam un Rēzeknes novadam.
Daugavpils valstspilsēta saņems 101 818 eiro. Par šo naudu uzlabos Gulbju ielas un Dostojevska ielas posmus.
Preiļu novads saņems 153 386 eiro. Par šo naudu atjaunos ceļa segumu Preiļos uz valsts autoceļa V741.
Rēzeknes novads saņems 130 697 eiro. Par šo naudu atjaunos tranzītielas segumu Viļānos.
Izvēloties projektus, ņēma vērā vairākas lietas:
- cik daudz ir satiksmes,
- cik daudz brauc kravas transports,
- kāds ir ielu stāvoklis,
- vai zeme ir pieejama būvniecībai,
- citi praktiski un tehniski apstākļi.
Piešķirto naudu var izmantot gan projektu izstrādei, gan būvdarbiem.
Pašvaldības var saņemt arī Eiropas Savienības fondu naudu. To var izmantot infrastruktūras uzlabošanai, piemēram:
- lietusūdens kanalizācijai,
- satiksmes drošības uzlabošanai.