Jaunumi
satiksmes ministrs Tālis Linkaits un Azerbaidžānas ekoloģijas un dabas resursu ministrs Mukhtars Babajevs

Šodien, 20. maijā, notika Latvijas Republikas un Azerbaidžānas Republikas Starpvaldību komisijas (SVK) 8. sēde, kuru vadīja līdzpriekšsēdētāji – satiksmes ministrs Tālis Linkaits un Azerbaidžānas ekoloģijas un dabas resursu ministrs Mukhtars Babajevs  (Mukhart Babayev).

Sēdes laikā puses apsprieda abu valstu sadarbības jautājumus ekonomiskās, zinātniskās, tehniskās un kultūras jomās. Sēdē tika parakstīts Pārtikas veterinārā dienesta un Azerbaidžānas Pārtikas nekaitīguma aģentūras saprašanās memorands par sadarbību pārtikas nekaitīguma jautājumos.

“Ekonomikai atkopjoties no pandēmijas, iespējas stiprināt abpusējo sadarbību tirdzniecībā un investīciju jomā ir ar labu nākotnes potenciālu, tostarp transporta un loģistikas jomā,” uzsvēra satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Sēdes laikā  pārrunāja arī Latvijas nacionālās aviokompānija airBaltic plānus atsākt regulāros pasažieru pārvadājumus uz Baku 2023. gada vasarā. Tāpat aviācijas nozares eksperti vienojušies  par konkrētiem soļiem, lai izpētītu iespējas attīstīt aviokravu pārvadājumus.

Savukārt  Latvijas un Azerbaidžānas dzelzceļa uzņēmumu līmenī tiks izvērtētas iespējas attīstīt multimodālos kravu pārvadājumus. “Aicinājām  palielināt Azerbaidžānas produktu eksportu uz Eiropas Savienību caur Latviju un piedāvājam izmantot Latvijas transporta koridoru preču nogādei Baltijas valstīs un Skandināvijā,”  pēc sēdes komentēja Tālis Linkaits.

Baiba ĀBELNIECE

Ministra padomniece
baiba.abelniece [at] sam.gov.lv