Jaunumi Dzelzceļš
Satiksmes ministrs Tālis Linkaits

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits šodien, 19. maijā, Jūrmalā “Deutsche Bahn Engineering & Consulting” vadības semināra dalībniekus iepazīstināja ar Latvijas dzelzceļa sistēmu un tuvāko gadu attīstības perspektīvām.

“Dzelzceļš Latvijā tiek attīstīts kā sabiedriskā transporta mugurkauls. Jaunas dzelzceļa līnijas Rail Baltica izbūve, veidojot starptautisku savienojumu starp Baltijas valstīm un Rietumeiropu, ir kļuvusi par augstu prioritāti, tāpēc tā īstenošana ir jāpaātrina,” teica ministrs.

Tālis Linkaits, uzrunājot starptautiskā uzņēmuma “DB Engineering & Consulting” komandu, aicināja izmantot iespējas, ko dod Latvijas atvērtās uzņēmējdarbības vide.

“Deutsche Bahn Engineering & Consulting” (DB E&C) kā daļa no “Deutsche Bahn” (Vācija) grupas darbojas dzelzceļa infrastruktūras projektos Vācijas un starptautiskā mērogā.

DB E&C Latvijā izveidojis pastāvīgās pārstāvniecības biroju un ir iesaistīts Rail Baltica attīstībā – duālā tilta pār Daugavu projektēšanā, Rīgas Centrālās stacijas pārbūves tehniskā projekta izstrādē, kā arī visas līnijas elektrifikācijas sistēmas nodrošināšanā. DB E&C ir parakstījis memorandu starp Satiksmes, Labklājības un Izglītības un zinātnes ministrijām par dzelzceļu zinību akadēmijas izveidi Rīgā.

Baiba ĀBELNIECE

Ministra padomniece
baiba.abelniece [at] sam.gov.lv