Jaunumi
satiksmes ministrs un īrijas vēstniece

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits piektdien, 28. janvārī, tikās ar Īrijas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijā Īmeru Frīlu (H. E. Ms Eimear Friel), lai pārrunātu abu valstu sadarbību transporta nozarē, īpaši transporta loģistikas, ostu jomā un Rail Baltica projektā.

T. Linkaits Īrijas vēstnieci informēja par Latvijas transporta infrastruktūras attīstības perspektīvām un aktualitātēm nozares attīstībā.

Ministrs un vēstniece pārrunāja progresu reģiona lielākajā dzelzceļa infrastruktūras projektā Rail Baltica īstenošanā, kas ļaus savienot Latviju un Baltijas valstis ar visu Eiropu. T. Linkaits uzsvēra: "Digitālā komponente Rail Baltica projektā ir tikpat svarīga kā fiziskā infrastruktūra un viens no tās stūrakmeņiem ir Būves informācijas modelēšanas sistēma (BIM). Lai ieviestu un uzturētu vienoto datu vidi BIM sistēmā, 2019. gadā tika noslēgts līgums ar vienu no pasaules vadošajiem programmatūras risinājumu piegādātājiem – Īrijas uzņēmumu “Bentley Systems International Ltd.” Tāpēc mēs augstu novērtējam Īrijas ieguldījumu Rail Baltica projektā." Ministrs izteica cerību, ka arī turpmāk Īrijas uzņēmumi aktīvi piedalīsies projekta konkursos, tādējādi daloties ar savām zināšanām un ekspertīzi.

Abas puses bija vienisprātis, ka ļoti cieša sadarbība Latviju un Īriju vieno aviācijas jomā, ņemot vērā, ka Īrija ir viens no populārākajiem lidojumu galamērķiem no Rīgas, ko apkalpo ne tikai nacionālā aviokompānija “airBaltic”, bet vēl vairāki pārvadātāji.

Sarunas laikā T.Linkaits aicināja Īrijas kompānijas attīstīt regulāras konteinerlīnijas starp Latvijas un Īrijas ostām, kā arī veidot savu uzņēmējdarbību Latvijas brīvostās un SEZ, izmantojot tajās esošās nodokļu atlaides un citus uzņēmējdarbības atvieglojumus.