Jaunumi Dzelzceļš
vilciena lukturi

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits 23. un 24. februārī dosies darba vizītē uz Čehiju, kur tiksies ar jauno Čehijas transporta ministru Martinu Kupku un apmeklēs uzņēmuma "Škoda Vagonka" ražotni Ostravā, lai iepazītos ar jauno elektrovilcienu ražošanas virzību.

Prāgā ministram paredzēta tikšanās arī ar Čehijas transporta ministra vietnieku Janu Sehteru un Prāgas mēra vietnieku transporta jautājumos Adamu Šeinheru.

Trešdien, 23. februārī, plkst. 14.00 ikvienam interesentam ir iespēja tiešsaistē sekot līdzi preses konferencei Čehijas transportbūves uzņēmuma “Škoda Vagonka” ražotnē Ostravā, kuras laikā tiks apskatīti jaunie elektrovilcieni.

Tiešraidei varēs pieslēgties Satiksmes ministrijas Facebook lapā: https://www.facebook.com/satiksmesministrija

Tuvākajos mēnešos jaunie elektrovilcieni ieradīsies Latvijā. “Škoda Vagonka” ražotnē pirmie vilcieni jau ir gatavi. Vēl priekšā vilcienu testēšana – vispirms Čehijā un pēc tam Latvijā. Kopumā Latvijā līdz 2023. gada nogalei ieradīsies 32 jauni elektrovilcienu sastāvi. Pirmos vilcienus Latvijā piegādās jau pavasarī – testēšanai un sertificēšanai Latvijas dzelzceļa sistēmā, un rudenī tos varēs sākt izmantot pasažieru satiksmē. Vairāk nekā desmit gadus ilgusī vilcienu iepirkumu epopeja beidzot būs noslēgusies ar ērtiem, mūsdienīgiem vilcieniem, kādi Latvijā nav bijuši un kādus pasažieri sen jau pelnījuši.