Jaunumi Tranzīts
satiksmes ministrs Tālis Linkaits pie telefona

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits ceturtdien, 21. jūlijā, telefonsarunā ar Polijas infrastruktūras ministru Andžeju Adamčiku (Andrzej Adamczyk) pārrunāja Latvijas un Polijas ostu sadarbību.

Abu valstu ministri vienojās par sadarbības paplašināšanu tranzīta jomā. Ministrs A. Adamčiks interesējās par Latvijas ostu jaudām ogļu importēšanai uz Poliju. T. Linkaits apliecināja, ka Latvijas ostām ir liela pieredze ogļu kravu apstrādē, vēsturiski caur Latvijas ostām transportējot vairāk kā 23 milj. tonnu ogļu gadā.  Tāpat ministrs informēja, ka pašlaik Latvijas ostās ir pieejamas brīvas jaudas papildu kravu plūsmas nodrošināšanai.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits informēja, ka jau kopš pagājušā gada pēdējā ceturkšņa ogļu kravas pārsvarā no Centrālāzijas palielinās, un esošajā ģeopolitiskajā situācijā Latvija ir gatava dot savu artavu enerģētiskās drošības garantēšanā Polijā.

Ministri vienojās turpināt darbu ekspertu līmenī, paplašinot sadarbību tranzīta jomā un izmantojot Latvijas ostas kā kravu apstrādes punktu.

Maija RĒNA

Ministra padomniece komunikācijas jautājumos
maija.rena [at] sam.gov.lv