Jaunumi Rail Baltica
KB

Satiksmes ministrs Kaspars Briškens darba vizītē Lietuvā trešdien, 10. aprīlī, piedalās Starptautiskajā transporta foruma (ITF) Augsta līmeņa dialogā Ukrainai, kurā diskutē par atbalstu Ukrainas transporta infrastruktūras atjaunošanai. Pēc tam ceturtdien, 11. aprīlī, ministrs piedalīsies Trīs jūru iniciatīvas samita ietvaros notiekošajā biznesa forumā Viļņā.

“Atbalsts Ukrainai transporta tīkla atjaunošanā ir ilglaicīgs process, kas prasa konstantu un ciešu sadarbību starptautiskā līmenī. Latvija ir gatava turpināt atbalstu, dodot savu artavu un aktīvi strādājot, lai veicinātu starptautisko organizāciju līdzdalību. Mūsu kopējs uzdevums ir turpināt attīstīt efektīvu transporta koridoru ar Ukrainu, tādējādi veicinot Ukrainas ekonomikas atveseļošanos. Nākotnē nozīmīga loma būs Rail Baltica dzelzceļa līnijai, kas ir Baltijas valstu galvenā komponente TEN-T tīklā un Ukrainas savienojamības nodrošināšanai ar Eiropu,” atzīst Kaspars Briškens.

Pārstāvot Latviju ITF dialogā, satiksmes ministrs paudīs Latvijas nostāju, stāstot par Latvijas jau īstenotajiem atbalsta pasākumiem Ukrainai transporta jomā, tostarp piešķirto finansējumu Eurocontrol Gaisa satiksmes vadības solidaritātes fondā 2022. un 2023. gadā vairāk nekā 237 tūkstošu eiro apmērā, kompensējot Ukrainas civiliedzīvotājiem bezmaksas pārvietošanos reģionālajā sabiedriskajā transportā Latvijā, kas izmaksā vairāk nekā 1,5 milj. eiro gadā, u.c. pasākumiem. Kā nozīmīgs solis nākotnē, kas veicinās ne tikai  savienojamību ar Ukrainu, bet arī reģiona un visas Eiropas ekonomisko attīstību, ir Rail Baltica projekta īstenošana.

Arī Trīs jūru iniciatīvas samita ietvaros notiekošajā biznesa forumā, diskutējot par transporta nozares transformāciju, plānots akcentēt Rail Baltica projekta lomu reģiona attīstības un Eiropas savienojamības kontekstā.

Komunikācijas nodaļa

komunikacijas [at] sam.gov.lv