Jaunumi
Tālis Linkaits

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits piektdien, 17. jūnijā, Lisabonā (Portugāle) piedalīsies Eiropas Jūras drošības aģentūras 20 gadu jubilejas konferencē, kur plānots diskutēt par organizācijas prioritātēm nākamajā periodā, inovācijām un izaicinājumiem.

Ministrs piedalīsies konferences paneļdiskusijā “Inovācijas un nākotnes iespējas”, kur kopā ar Maltas transporta ministru Āronu Farudžiu, Eiropas Jūras ostu organizācijas ģenerālsekretāri Izabellu Rickbostu un vairākām citām jūrniecības nozares augstām amatpersonām diskutēs par inovācijām nozarē un to sniegtajām iespējām.

Eiropas Jūras drošības aģentūra (EMSA) piedāvā tehniskās zināšanas un operatīvo palīdzību, lai uzlabotu kuģošanas drošību, sagatavotību un reaģēšanu piesārņojuma gadījumos. Tā ir atbildīga arī par operatīvās palīdzības sniegšanu dalībvalstīm cīņā pret iespējamiem lieliem jūras piesārņojumiem, drošības kontroli uz kuģiem (ārpus ostām), jūrniecības mācību kvalitātes vērtēšanu trešās valstīs. Aģentūra dibināta 2002. gadā, un tās mītnes vieta atrodas Lisabonā.

 

Maija Rēna
Ministra padomniece komunikācijas jautājumos
Tālrunis: +371 29272365
E-pasts: maija.rena@sam.gov.lv