Jaunumi Tranzīts
Rīgas brīvosta

Šonedēļ, no 10. līdz 12. jūlijam, Rīgā viesojas Vācijas delegācija, lai piedalītos Latvijas-Vācijas Ostu dienu pasākumos, kuru mērķis ir turpināt stiprināt abu valstu sadarbību loģistikas un transporta jomā. Ostu dienu pasākumu ietvaros satiksmes ministrs Kaspars Briškens 11. jūlijā tiksies ar Vācijas delegāciju un Lībekas mēru Janu Lindenau (Jan Lindenau), kā arī piedalīsies abu valstu uzņēmēju Biznesa forumā.

“Latvijas transporta un loģistikas nozares pārorientācijai ciešākai sadarbībai ar Vācijas ostām ir nozīmīga loma. Mūsu valstu ostām ir vairāku gadsimtu ilga sadarbības vēsture un tas ir stabils pamats tālākai attīstībai. Esmu gandarīts, ka interese paplašināt sadarbību ir abpusēja un pēc maijā notikušajām ostu dienām Hamburgā uzņēmēji turpina dialogu, tiekoties Rīgā,” uzsver Kaspars Briškens.

Latvijas-Vācijas Ostu dienu pasākumu ietvaros Vācijas delegācija, kuras sastāvā bez transporta nozares pārstāvjiem ir arī Lībekas pilsētas mērs, apmeklēs transporta loģistikas uzņēmumus, uzklausot to biznesa pieredzi un pārrunājot nākotnes sadarbības iespējas.

Latvijas-Vācijas Ostu dienas ir lieliska iespēja stiprināt abu valstu sadarbību loģistikas un transporta jomā, veicināt investīcijas un radīt jaunas biznesa iespējas. Ostu dienu tradīcija aizsakās Liepājā 2018. gadā.  Iepriekšējās Ostu dienas norasinājās 2023. gada 26.-28.aprīlī Vācijas pilsētās Lībekā un Hamburgā, kuru ietvaros tika parakstīts sadarbības memorands, tādējādi atjaunojot vienošanos, ko 2019. gadā noslēdza Latvijas lielās ostas – Rīga, Ventspils un Liepāja – un Vācijas ostas – Hamburga un Lībeka.

2023. gadā parakstītais Latvijas-Vācijas sadarbības memorands par sadarbību transportā un loģistikā sniedz iespējas stiprināt un paplašināt abu valstu sadarbību ostu un loģistikas jomā.

Latvijai ir izveidojusies sekmīga sadarbība ar Vāciju transporta un loģistikas jomā. Vācija ir viens no aktīvākajiem Latvijas sadarbības partneriem jūras kravu pārvadājumos. Visām lielajām Latvijas ostām – Rīgai, Ventspilij un Liepājai – notiek kravu pārvadājumi ar dažādām Vācijas ostām. Visās trīs Latvijas lielajās ostās veiksmīgi strādā ražošanas uzņēmumi ar Vācijas kapitālu.

Lai veicinātu transporta un loģistikas nozares pārorientāciju ar mērķi identificēt jaunus sadarbības partnerus un iespējas mūsu sabiedroto valstu lokā, satiksmes ministram šogad plānotas vizītes Beļģijā, Austrijā un Lielbritānijā. Tāpat turpinās aktīvs dialogs arī ar Zviedrijas, Kanādas, Nīderlandes un citu valstu nozares stratēģiskajiem partneriem.

Kaspara Briškens jau ir informējis par savām piecām prioritātēm, kas veicinās Latvijas transporta un loģistikas nozares pārorientāciju prom no Krievijas izcelsmes kravām: sabiedroto valstu izcelsmes kravu plūsmas un investīcijas; Latvijas eksports un iekšzemes pārvadājumi; rūpnieciskā attīstība ostās/speciālajās ekonomiskajās zonās; atjaunīgo resursu enerģētikas projekti un militārā mobilitāte.

Komunikācijas nodaļa

komunikacijas [at] sam.gov.lv