Jaunumi Jūrlietas
skats uz kravu kuģi

Rīt, 6. janvārī, satiksmes ministrs Jānis Vitenbergs Rīgas brīvostā tiekas ar lielo ostu pārstāvjiem un tajās strādājošiem uzņēmējiem, lai iepazītos ar aktuālo informāciju ostās un pārrunātu ostu reformas virzību.

Vitenbergs uzsver, ka tiekoties ar Latvijas lielo ostu - Rīgas brīvostas, Ventspils brīvostas un Liepājas SEZ pārvalžu vadītājiem un ostā strādājošiem uzņēmējiem, ir svarīgi uzklausīt viņu viedokli par reformas tālāku virzību. Tāpat ministrs sagaida priekšlikumus ostu reformas uzlabošanai.

“Ostām mūsu valsts tautsaimniecības attīstībā bija un būs nozīmīga loma. Pozitīvi ir tas, ka pēdējā laikā Latvijas ostās situācija uzlabojas. Tas liecina par ostās strādājošo uzņēmumu un ostu pārvalžu spēju pielāgoties jaunajiem ģeopolitiskajiem apstākļiem,” skaidro Jānis Vitenbergs.

Eiropā sekmīgāk strādā tās ostas, kuru teritorijās attīstās ražošana. “Augsta pievienotā vērtība un stabili preču aprites kanāli ir virziens, kurā strādāt. Redzu labu potenciālu attīstībai, jo mūsu ostās joprojām ir pietiekoši lielas platības, kur attīstīt ražošanu, un ir interese no investoru puses,” atzīst ministrs.

Tikšanās noslēgumā Jānis Vitenbergs plāno iepazīties ar Rīgas brīvostas attīstības projektiem.

Komunikācijas nodaļa

komunikacijas [at] sam.gov.lv