Jaunumi Rail Baltica
RB izstade

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits un Siguldas novada domes priekšsēdētājs Uģis Mitrevics piektdien, 6. maijā pie Inčukalna Tautas nama atklās ceļojošo vides izstādi “Ar vienu vilcienu rītdienā”, kas interesentus iepazīstinās ar “Rail Baltica” tapšanu.

Izstādes atklāšanas dienā satiksmes ministrs viesosies Inčukalna pamatskolā, lai vecāko klašu skolēnus iepazīstinātu ar dzelzceļa nozares aktualitātēm un karjeras iespējām transporta nozarē, kā arī tiksies ar Siguldas novada pašvaldības vadību, lai pārrunātu “Rail Baltica” projekta norisi un satiksmes jomas aktuālos jautājumus, tostarp reģionālo un vietējo autoceļu attīstību.

Izstādes atklāšana pie Inčukalna Tautas nama plānota plkst. 13.30.

Informācija par izstādi:

Izstāde “Ar vienu vilcienu rītdienā” radīta ar mērķi plašāk iepazīstināt iedzīvotājus ar topošo Rail Baltica dzelzceļa līniju – staciju atrašanās vietām, ātrvilciena izskatu un to, cik ātri ar jaunajiem vilcieniem varēs pārvietoties ikdienas braucienos pa Latviju vai ceļojot uz Eiropu.

Inčukalnā izstāde būs aplūkojama līdz 22. maijam, bet rudenī plānota arī Siguldas pilsētā. Pēc pieturas Inčukalnā izstāde turpinās savu ceļojumu uz Olaini, kā arī citām novadu pašvaldībām, ko šķērsos topošā Eiropas sliežu platuma dzelzceļa līnija. Izstādes ceļojums pa novadu pašvaldībām Latvijā turpināsies līdz oktobra beigām. Noslēgumā izstāde tiks nodota Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejam, turpmākai ekspozīcijai muzeja āra teritorijā.

Izstādi tapusi ar Eiropas Savienības Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta atbalstu un sadarbībā ar novadu pašvaldībām.

Iveta KAMARŪTE

Sabiedrisko attiecību speciāliste
iveta.kamarute [at] sam.gov.lv