Jaunumi
Tālis Linkaits

Piektdien, 30. jūlijā, satiksmes ministrs Tālis Linkaits reģionālajā vizītē apmeklēs Daugavpili, kur kopā ar izglītības un zinātnes ministri Anitu Muižnieci tiksies ar Daugavpils tehnikuma vadību. Ministrs viesosies arī Daugavpils Autobusu parkā un Augšdaugavas novada pašvaldībā.

Lai vienotos par sekmīgu transporta nozares izglītības turpināšanu Latgalē, satiksmes ministrs Tālis Linkaits un izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece tiksies ar PIKC “Daugavpils tehnikums” vadību. Ministri pārrunās jautājumus par izglītības kvalitātes nodrošināšanu un studentu piesaisti transporta nozarē svarīgu profesiju apguvei, tajā skaitā, kas saistītas ar nepieciešamajā nākotnes profesijām dzelzceļa jomā.

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits un VSIA “Autotransporta direkcija” valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš apmeklēs SIA “Daugavpils autobusu parks” (DAP), kas uzvarēja konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanu maršrutu tīklā “Daugavpils, Krāslava” nākamajiem 10 gadiem un uzsāks reģionālos pārvadājumus no 1. augusta.

Lai varētu nodrošināt kvalitatīvus sabiedriskā transporta pakalpojumus, DAP  iegādājās 25 dažādas ietilpības autobusus, kuri no 1. augusta tiks izmantoti pasažieru pārvadājumos Daugavpils, Krāslavas, Dagdas maršrutos. Ministrs iepazīsies ar uzņēmuma jauno autoparku un tā sniegtajām ērtībām pasažieriem.

Aicinām žurnālistus kopā ar ministru piedalīties testa braucienā piektdien, 30. jūlijā, plkst. 12.00 Daugavpilī, Kārklu ielā 24. Savu dalību aicinām iepriekš pieteikt ministra padomniecei komunikācijas jautājumos - Baibai Ābelniecei, rakstot uz e-pastu: baiba.abelniece@sam.gov.lv vai zvanot 26624221.

Testa brauciens notiks ar jauno autobusu “MAN Intercity” maršrutā: Daugavpils autobusu parks (Kārklu iela 24, Daugavpils) – Daugavpils AO (Viestura iela 10) – Baznīcu kalns (18.Novembra iela) – stadions “Lokomotīve” (Jelgavas ielā 54) – Daugavpils autobusu parks (Kārklu iela 24).

Tāpat reģionālās vizītes laikā ministrs tiksies ar Augšdaugavas novada pašvaldības vadību, lai pārrunātu satiksmes infrastruktūras attīstības jautājumus un vajadzības.

Baiba ĀBELNIECE

Ministra padomniece
baiba.abelniece [at] sam.gov.lv