Jaunumi Rail Baltica
Rail Baltica izstade

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits un Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis piektdien, 10. jūnijā plkst. 13:00, Bauskas Rātslaukumā atklās ceļojošo vides izstādi “Ar vienu vilcienu rītdienā.”

Izstādes atklāšanā Bauskas iedzīvotājiem ir aicināti tikties ar satiksmes ministru un “Rail Baltica” projekta ieviesējiem Latvijā - RB Rail AS un SIA “Eiropas Dzelzceļa līnijas”, lai uzzinātu par jaunās dzelzceļa līnijas projektēšanas gaitu, nākamajā gadā plānoto pamattrases būvniecību ārpus Rīgas, reģionālo dzelzceļa staciju Bauskā un citiem interesējošiem tematiem.

Iedzīvotāji jautājumus var iesūtīt arī iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi: info@railbaltica.org.

Izstādes atklāšana Bauskas Rātslaukumā plānota plkst. 13.00. Tikšanās ar iedzīvotājiem notiks līdz plkst.14.30.

Informācija par izstādi:

Izstāde “Ar vienu vilcienu rītdienā” radīta ar mērķi plašāk iepazīstināt iedzīvotājus ar topošo Rail Baltica dzelzceļa līniju – staciju atrašanās vietām, ātrvilciena izskatu un to, cik ātri ar jaunajiem vilcieniem varēs pārvietoties ikdienas braucienos pa Latviju vai ceļojot uz Eiropu.

Bauskas Rātslaukumā izstāde būs aplūkojama līdz 26. jūnijam. Pēc pieturvietas Bauskā izstāde ceļos uz Iecavu, kā arī citām novadu pašvaldībām, ko šķērsos topošā Eiropas sliežu platuma dzelzceļa līnija. Izstādes ceļojums pa novadu pašvaldībām Latvijā turpināsies līdz oktobra beigām. Noslēgumā izstāde tiks nodota Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejam, turpmākai ekspozīcijai muzeja āra teritorijā.

Izstāde tapusi ar Eiropas Savienības Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta atbalstu un sadarbībā ar novadu pašvaldībām.

Iveta KAMARŪTE

Sabiedrisko attiecību speciāliste
iveta.kamarute [at] sam.gov.lv