Jaunumi
satiksmes ministrs Tālis Linkaits

Šodien, 9. jūnijā, satiksmes ministrs Tālis Linkaits attālinātā sarunā tikās ar Uzbekistānas transporta ministru Ilhomu Makhamovu.

Tālis Linkaits  no savas puses apliecināja Latvijas puses ieinteresētību kopā ar Uzbekistānas pusi  turpināt sarunas par sadarbību Eirāzijas pārvadājumos, tai skaitā, izmantojot Latvijas ostu infrastruktūru uzbeku produkcijas distribūcijai Ziemeļeiropā. 

Uzbekistānas transporta ministrs norādīja, ka, lai gan starp Latviju un Uzbekistānu notiek visa veida pārvadājumi un to apjomi pastāvīgi pieaug, sadarbības iespējas visās transporta jomās nebūt  nav izsmeltas. Viņš arī uzsvēra, ka saredz Latviju kā uzticamu partneri un tiltu uz Eiropas tirgu, īpaši kontekstā ar Uzbekistānas  centieniem atrast jaunus un maksimāli efektīvus loģistikas risinājums lauksaimniecības produkcijas  eksporta plūsmas palielināšanai.

Sarunas laikā ministri pauda gandarījumu par 3. maijā atsākto aviosatiksmi starp Taškentu un Rīgu divas reizes nedēļā un izteica cerību, ka  jau drīzā nākotnē izdosies palielināt reisu skaitu. Ministri uzsvēra, ka tiešā aviosatiksme dod iespēju aktivizēt ekonomisko sadarbību, biznesa kontaktus, kā arī tūrismu, ļaujot arī izmantot abu valstu lidostu kā tranzīta mezglu potenciālu.

Puses vienojās turpināt sadarbības projektu attīstību un  uzturēt aktīvu dialogu, tai skaitā izveidotās Transporta darba grupas ietvaros, kuru no Latvijas puses  vadīs Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis.

Ilze SALNA

Ministra padomniece stratēģiskās komunikācijas jautājumos - Rīga, Gogoļa ielā 3, LV-1743
ilze.salna [at] sam.gov.lv