Jaunumi
satiksmes ministrs Rīgas brīvostā

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits ceturtdien, 27. janvārī, apmeklēja Rīgas brīvostu un iepazinās ar vairāku ostā strādājošo uzņēmumu darbu un attīstības iecerēm, kā arī viesojās Rīgas brīvostas pārvaldes Kapteiņa dienestā.

T. Linkaits iepazinās ar ostas tehnisko pakalpojumu sniedzēja “Rīgas brīvostas flote” darbības stratēģiju un attīstības plāniem turpmākajos gados un atzīmēja, ka “kvalitatīvi, efektīvi un droši ostas pakalpojumi ir būtiski konkurētspējas faktori kravu pārvadājumu tirgū”. Ministrs atzīmēja, ka Latvijas lielajām ostām ir jāmeklē kopīgi risinājumi ostu pakalpojumu nodrošināšanai, lai tādējādi varētu labāk pārvaldīt tehniskos resursus.

Uzņēmums, kas nodarbojas ar ostas objektu būvuzraudzību, loču transfēru, hidrogrāfijas pakalpojumu sniegšanu, velkoņu nomu, nodrošina arī ziemas navigāciju Rīgas ostā un Rīgas jūras līcī līdz pat Irbes šaurumam, izmantojot ledlauzi “Varma”. Ministrs iepazinās ar pagājušā gada nogalē pabeigto “Varma” rekonstrukciju un modernizāciju, kas ir apjomīgākie kuģim veiktie darbi pēdējās desmitgadēs.

Turpinot vizīti, ministrs tikās ar “Uralchem” grupā ietilpstošā “Riga fertilizer terminal” vadību un pārrunāja uzņēmuma plānus par darbu Rīgā, kā arī tuvāk iepazinās ar termināļa darbu, kas ir Ziemeļeiropā modernākais minerālmēslu pārkraušanas terminālis. Ministrs pateicās par uzņēmuma līdz šim veiktajām investīcijām un sniegto ieguldījumu ostas pievienotās vērtības radīšanā.

T. Linkaits apmeklēja arī konteineru termināli “Baltic Container Terminal”, pārrunājot šī uzņēmuma turpmākās attīstības ieceres un izaicinājumus.