vilciens uz dzelzceļa sliedēm

Šodien, 12. maijā, Satiksmes ministrija ir izsludinājusi atklātu konkursu “Pētījums par ilgtspējīga integrēta sabiedriskā transporta plāna, kas veidots kā daļa no Rīgas metropoles areāla pilsētas mobilitātes plāna (SUMP – sustainable urban mobility plan), izveidi” (turpmāk – Pētījums).

“Lai mudinātu iedzīvotājus pārsēsties no privātā auto uz sabiedrisko transportu, jāveido integrēta transporta sistēma, kas ir ērta visiem un no visiem aspektiem. Visaptverošs pētījums ar konkrētiem priekšlikumiem ir pamats sekmīgai Rīgas un Pierīgas sabiedriskā transporta sistēmas reformas īstenošanai,” uzsver satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Pētījuma mērķis ir izstrādāt priekšlikumus ilgtspējīgam integrētam Rīgas metropoles areāla sabiedriskā transporta plānam līdz 2040. gadam. Iedzīvotāju ērtībām plānots attīstīt vienotu multimodālu sabiedriskā transporta maršruta tīklu, kur galvenā loma ir dzelzceļam. Tāpat plānots ieviest vienotu un saskaņotu sabiedriskā transports kustības sarakstu, vienotu cenas un atlaižu politiku, vienotu biļeti Rīgas metropoles areālā, tādējādi veicinot izvēlēties sabiedrisko transportu un mazinātu privātā transporta izmantošanu.  Iedzīvotājiem tiks piedāvātas plašākas iespējas plānot braucienu, izmantojot dažādus transporta veidus, tostarp velo un citus mikromobilitātes rīkus.

Kā iepriekš ziņots, Atveseļošanas fonda finansējumu 295 miljonu eiro apmērā plānots Rīgas un Pierīgas sabiedriskā transporta sistēmas reformai, lai mazinātu transporta radīto negatīvo ietekmi uz galvaspilsētas vides kvalitāti un ļautu veidot iedzīvotāju vajadzībām atbilstošus integrētus sabiedriskā transporta pakalpojumus.

Lai reformu īstenotu, līdz 2022.gada beigām plānots izstrādāt un līdz 2023.gada vidum apstiprināt integrētu Rīgas metropoles areāla sabiedriskā transporta plānu, kas ietvers maršruta tīkla attīstības plānu, biļešu cenu un atlaižu politiku, integrētu stratēģisko kustības grafiku, plānotos pārvadājumu apjomus u.c. pasākumus.

Iepirkums tiks finansēts no Eiropas Kohēzijas fonda un Latvijas valsts budžeta finanšu līdzekļiem. Konkursa nolikums publicēts Iepirkuma uzraudzības biroja mājas lapā, iepirkuma identifikācijas Nr. SM 2022/03. Interesenti var pieteikties līdz 2022. gada 13. jūnijam.

Komunikācijas nodaļa

komunikacijas [at] sam.gov.lv