kopums

Šīs nedēļas nogalē, 12. augustā Bauskā notiks jauniešu festivāls “Kopums”, kurā ar aktivitāšu programmu “Ilgtspējīgas mobilitātes pietura” piedalīsies Satiksmes ministrija (SM). Programmas ietvaros jauniešiem būs iespēja uzzināt vairāk par Eiropas Savienības (ES) īstenotajiem un plānotajiem pasākumiem ilgtspējīgas mobilitātes veicināšanai, kā arī  iesaistīties aktivitātēs, kas veicinās izpratni par drošu mikromobilitāti.

Mērķis dalībai festivālā ir veicināt jauniešu izpratni par ilgtspējīgu mobilitāti, kas, pirmkārt, ir droša pārvietošanās un ikviena satiksmes dalībnieka paša atbildība.  Tāpat mērķis ir iepazīstināt jauniešus ar ES fondu finansētiem - jau īstenotiem un vēl plānotiem pasākumiem iedzīvotāju mobilitātes, tostarp mikromibilitātes veicināšanai.

Programmas “Ilgtspējīgas mobilitātes pietura” ietvaros festivāla apmeklētājiem būs iespēja iesaistīties dažādās izglītojošās un izklaidējošās aktivitātēs, kuras tiks organizētas ar mērķi veicināt izpratni par drošu ikdienas pārvietošanos pilsētā. Piedaloties viktorīnās, jaunieši varēs pārbaudīt savas zināšanas par mikromobilitātes rīku drošības noteikumiem un drošas braukšanas pamatprincipiem. Erudītākie un zinošākie viktorīnu dalībnieki saņems noderīgas balvas. Būs arī iespēja iesaistīties Ceļu satiksmes drošības direkcijas aktivitātē un izmēģināt alkohola reibumu imitējošu brilles, kas ir labākais veids, kā droši pārliecināties par alkohola kaitīgo ietekmi uz cilvēka koordinācijas un koncentrēšanās spējām.

Tāpat pasākuma ietvaros plānots veikt aptauju, lai noskaidrotu, kas jauniešus motivētu vairāk izmantot sabiedrisko transportu. Ilgtspējīgas mobilitātes pieturā jauniešiem būs iespēja  nofotografēties un fotogrāfijas publicēt savu sociālo mediju kontos.

SM dalība festivālā tiek līdzfinansēta no Tehniskās palīdzības līdzekļiem Satiksmes ministrijai kā Eiropas Savienības fondu atbildīgajai iestādei Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021. – 2027. gada plānošanas periodā.

Aicinām jauniešus uz tikšanos festivālā "Kopums"!

 

Komunikācijas nodaļa 
Tel. 67028363
e-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv