AS “Pasažieru vilciens” ieņēmumi no pasažieru pārvadājumiem 2023. gada pirmajā ceturksnī sasniedza 4,31 miljonu eiro, liecina uzņēmuma nerevidētais saīsinātais finanšu pārskats par trīs mēnešu periodu, kas beidzās 2023. gada 31. martā. Tas ir par gandrīz 1,1 miljonu eiro jeb 33,7 % vairāk nekā šajā periodā pērn un par 2 % vairāk nekā 2019. gada pirmajā ceturksnī. Pārvadāto pasažieru skaits 2023. gada pirmajos trīs mēnešos turpināja pieaugt un sasniedza 3,7 miljonus. Tas ir par 31 % vairāk nekā šajā periodā pirms gada, kad tika pārvadāti 2,83 miljoni pasažieru.

”Pasažieru vilciens” ir aizvadījis pasažieru pārvadājumu ziņā veiksmīgu pirmo ceturksni, kāpinot pārvadāto pasažieru skaitu un ieņēmumus no pārvadājumiem. Tendence pašu ieņēmumiem pieaugt saglabājas, tomēr uzņēmuma izaugsmi ierobežo kara Ukrainā ietekme uz resursu un materiālu pieejamību un izmaksu pieaugums inflācijas dēļ. Jau šī gada pirmajā ceturksnī elektroenerģijas un degvielas izmaksas vien pieauga par 2,5 miljoniem eiro, salīdzinot ar šo periodu pērn. Ģeopolitiskā situācija arī aizkavējusi ritošā sastāva būtiskos remontus, tie ir pārvirzīti uz gada otru pusi,” norāda Rodžers Jānis Grigulis, AS “Pasažieru vilciens” valdes priekšsēdētājs.

Maksas pasažieru tirgus daļa šī gada trīs mēnešos ir sasniegusi 42,04%, kas ir par 1,8 procentpunktiem vairāk nekā šajā periodā 2022. gadā. Vilcienu piepildījums 2023. gada pirmajā ceturksnī ir sasniedzis 48,24 %. Tas ir par 11,9 procentpunktiem vairāk nekā šajā periodā pērn. Vilcienu precizitāte jeb rādītājs, kas apliecina, cik reisu ir izpildīti saskaņā ar vilcienu kustības grafiku, 2023. gada pirmajos trīs mēnešos sasniedza 99,32 %.

“Pasažieru vilciena” pasažieri arvien biežāk vilciena biļeti izvēlas iegādāties elektroniski tīmekļa vietnē un mobilajā lietotnē, novērtējot iespēju šādi pirkt ne vien e-biļetes vienreizējiem braucieniem, bet arī abonementus un dienu biļetes. 2023. gada trīs mēnešos 47 % biļešu tika iegādātas elektroniski. Tas ir par 1,5 procentpunktiem vairāk nekā šajā periodā pagājušajā gadā. Būtiski pieaudzis elektroniski iegādāto abonementu un dienu biļešu īpatsvars – ja pērn trīs mēnešos elektroniski tika iegādāti 21,3 % abonementu un dienu biļešu, tad šajā periodā šogad – jau 28,6 %.

Pārskatu par AS “Pasažieru vilciens” darbību 2023. gada 3 mēnešos ir iespējams aplūkot šeit

 

Par AS “Pasažieru vilciens”

2001. gada 2. novembrī dibinātā akciju sabiedrība “Pasažieru vilciens” ir lielākais iekšzemes sabiedriskā transporta pakalpojumu sniedzējs, kas pārvadā pasažierus pa dzelzceļu Latvijas teritorijā. AS “Pasažieru vilciens” ir patstāvīgs valsts īpašumā esošs uzņēmums. 2022. gadā uzņēmums pārvadāja 15,7 miljonus pasažieru, 98,8 % reisu izpildot precīzi pēc vilcienu kursēšanas grafika.

 

Papildu informācijai:

Sigita Zviedre

AS „Pasažieru vilciens”

Komunikācijas un mārketinga daļas vadītāja

Mob. tālr. 26377286

E-pasts: sigita.zviedre@pv.lv