Jaunumi Satiksme
Uldis Reimanis

Otrdien, 9. jūlijā, valdība apstiprināja Satiksmes ministrijas (SM) valsts sekretāra vietnieka Ulda Reimaņa pārcelšanu Transporta nelaimes gadījumu un incidentu izmeklēšanas biroja (Birojs) direktora amatā. Uz vakanto SM valsts sekretāra vietnieka amatu tiks izsludināts atklāts konkurss.

U.Reimanis SM valsts sekretāra vietnieka amatā strādā kopš 2008. gada. Vienlaikus ar U.Reimaņa pārcelšanu esošā Biroja direktore Anita Rozenberga tiek pārcelta darbā SM Jūrlietu departamenta direktores amatā.

Pašreiz SM tiek īstenota iekšējā reorganizācija, kuras mērķis ir veicināt transporta un sakaru nozares ilgtspējīgu attīstību un konkurētspēju. Līdz šim SM nav pietiekami aktīvi strādāts, lai nodrošinātu transporta inovāciju un digitālās infrastruktūras attīstību, kas noteiktas kā galvenās atbildības jomas valsts sekretāra vietniekam, kas tiks izvēlēts atklātā konkursā.

Uz vakanto Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieka amatu tiks meklēts kandidāts ar kompetenci un pieredzi digitālās transformācijas jautājumos, lai nozarē ieviestu transporta un digitālās infrastruktūras ilgtspējīgas attīstības, pārvaldības un finansēšanas modeli, nodrošinātu 5G attīstību, koordinētu datu apstrādes platformas (digitālais dvīnis) izveidi,  koordinētu informācijas tehnoloģiju drošības risinājumu ieviešanu, kā arī vadītu inovācijas un attīstības procesus SM resora institūcijās.

SM iekšējās reorganizācijas ietvaros jau ir izveidots jauns valsts sekretāra vietnieka amats, lai pilnveidotu Rail Baltica projekta īstenošanu Latvijā. Minētā amata pienākumus no 3. jūnija pilda Kristīne Malnača.  

Komunikācijas nodaļa

komunikacijas [at] sam.gov.lv