Nozares ziņas

Šodien, 13.martā, VAS "Latvijas dzelzceļš" (LDz) padome pieņēma lēmumu par uzņēmuma valdes locekļu skaita samazināšanu no četriem līdz trim locekļiem, kā arī iecēla divus jaunus, pastāvīgus LDz valdes locekļus.

VAS “Latvijas dzelzceļš” padome uzņēmuma valdes priekšsēdētāja amatā apstiprināja Māri Kleinbergu, kurš jau kopš 2019. gada augusta vadīja “Latvijas dzelzceļu” kā pagaidu valdes priekšsēdētājs. Kā vienu no galvenajiem uzdevumiem jaunievēlētais “Latvijas dzelzceļa” valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs definējis “Latvijas dzelzceļš” koncerna pārveidi par modernu un konkurētspējīgu uzņēmumu grupu.

Tāpat VAS Latvijas dzelzceļš valdē iecelta Vita Balode - Andrūsa, kura atbildēs par uzņēmuma finanšu jautājumiem.

VAS “Latvijas dzelzceļš” valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs: “Šis laiks ir satricinājumiem bagāts ik katram no mums – gan globālajai ekonomikai, gan Latvijas tautsaimniecībai, gan arī Latvijas tranzīta nozarei. Arī “Latvijas dzelzceļš” pašlaik atrodas pārmaiņu procesā - notiek visu organizatorisko un tehnoloģisko procesu izvērtēšana un optimizācija, kā arī tiek veidots jauns “Latvijas dzelzceļš” koncerna biznesa modelis. Esmu uzņēmies LDz vadību sarežģītā periodā, tādējādi mana darba prioritātes LDz vadītāja amatā sākotnējā posmā būs tieši saistītas ar šī pārmaiņu procesa vadīšanu, uzņēmuma finanšu līdzsvara atgūšanu un nostiprināšanu, kā arī jaunu biznesa iespēju izveidošanu, un esmu pārliecināts, ka kopā ar LDz vadības komandu spēsim izveidot “Latvijas dzelzceļu” par mūsdienīgu un konkurētspējīgu uzņēmumu!”S

Samazinot LDz valdes locekļu skaitu, no valdes atsaukts Ainis Stūrmanis, kurš bija atbildīgs par uzņēmuma attīstības projektiem, turpmāk uzņēmuma attīstības jautājumi būs valdes priekšsēdētāja atbildībā. Tādējādi LDz valdē pašlaik strādās valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs, kā arī valdes locekļi Ēriks Šmuksts un Andris Lubāns, kuru š.g. 1.jūnijā nomainīs jaunieceltā valdes locekle Vita Balode-Andrūsa.

VAS “Latvijas dzelzceļš” (LDz) ir publiskās lietošanas dzelzceļa infrastruktūras pārvaldītājs un koncerna “Latvijas dzelzceļš” valdošais uzņēmums. Koncernā ietilpst arī sešas meitas sabiedrības – AS “LatRailNet”, kas veic infrastruktūras maksas noteikšanu un dzelzceļa infrastruktūras jaudas sadali, SIA “LDZ CARGO”, kas nodrošina dzelzceļa kravu pārvadājumus un starptautiskos pasažieru pārvadājumus, infrastruktūras būvniecības un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ infrastruktūra”, ritošā sastāva remonta un uzturēšanas uzņēmums SIA “LDZ ritošā sastāva serviss”, apsardzes uzņēmums SIA “LDZ apsardze”, kā arī loģistikas uzņēmums SIA “LDZ Loģistika”. LDz ir saņēmis Ilgtspējas indeksa Platīna novērtējumu, kā arī ierindojas starp desmit vērtīgākajiem un vislabāk pārvaldītajiem Latvijas uzņēmumiem "Prudentia" un "Nasdaq Riga" ik gadu veidotajā sarakstā.

VAS “Latvijas dzelzceļš”
Ārējās komunikācijas daļa
Tālr.: 67233797, 20396396
e-pasts: Ella.Petermane@ldz.lv
www.ldz.lv