Nozares ziņas Sabiedriskais transports
Lux Express Shuttle

Baltijas reģionā lielākais autobusu pārvadājumu uzņēmums “Lux Express” no 12. jūnija uzsāks pasažieru komercpārvadājumus reģionālās nozīmes maršrutā Rīgas centrs–RIX Rīgas lidosta. No šodienas uzņēmuma mājaslapā sākusies biļešu pārdošana.

“Mums ir svarīgi, lai lidostas apmeklētājiem būtu pieejams ērts un ātrs transports. Esam pārvietojuši autobusa pieturu tuvāk lidostai, sakārtojām taksometru vaučeru jautājumu un tagad atklājam “Lux Express” shuttle autobusu pakalpojumus. Paldies uzņēmumam par sadarbību!” pauž satiksmes ministrs Kaspars Briškens.

“Esam priecīgi, ka jau no 12. jūnija varēsim sākt nodrošināt jaunu pakalpojumu, kas papildinās esošos transporta savienojumus un būtiski uzlabos satiksmi starp Rīgas lidostu un pilsētas centru. Mūsu mērķis ir pasažieriem nodrošināt paaugstināta komforta autobusus un saīsināt ceļā pavadīto laiku,” saka “Lux Express” Baltijas biznesa attīstības direktors Aldis Ķibēns.

Visi pārvadājumi maršrutā Rīgas centrs–RIX Rīgas lidosta tiks veikti ar Iveco Daily Fergui minibusiem, kuros būs sēdvietas līdz 24 pasažieriem. Šie autobusi būs aprīkoti ar plašām sēdvietām, kur varēs novietot arī rokas bagāžu, kā arī atsevišķu nodalījumu, kurā novietot lielāku bagāžu. Turklāt visos autobusos būs pieejams wi-fi, klimata kontrole, drošības jostas pasažieriem un info ekrāni, kur tiks paziņoti pieturu nosaukumi latviešu un angļu valodā.

Katru dienu maršrutā virzienā no Rīgas centra uz RIX Rīgas lidostu tiks nodrošināti 18 reisi, ar pieturvietām: Rīgas starptautiskā autoosta, Stacijas laukums, Esplanāde, Nacionālais teātris, Ķīpsala, Valsts arhīvs, Ventas iela, Rīgas lidosta. Savukārt virzienā RIX Rīgas lidosta–Rīgas centrs tiks veikts 21 reiss ar pieturvietām Rīgas lidosta, Kauguru iela, Valsts arhīvs, Ķīpsala, Z. A. Meierovica bulvāris, Esplanāde, Centrālā stacija, Rīgas starptautiskā autoosta. Atiešanas laiki plānoti tā, lai nodrošinātu pasažieru pieprasījumu visas dienas garumā, īpaši maksimumstundās.

“Vasaras ceļojumu sezona ir klāt, un pasažieru skaits Rīgas lidostā pieaug. Tāpēc esam priecīgi, ka lidostas apmeklētāji līdz ar “Lux Express” maršruta atklāšanu iegūst jaunu iespēju ērtiem un ātrākiem braucieniem no lidostas uz Rīgas centru un no centra uz lidostu. Esam pārliecināti, ka samazinātais pieturu skaits maršrutā un kursēšanas grafika saskaņošana ar pasažieru plūsmu uzlabos pasažieru un lidostas viesu kopējo pieredzi,” uzsver RIX Rīgas lidostas valdes priekšsēdētāja Laila Odiņa.

Biļešu tirdzniecība notiks uzņēmuma mājaslapā, Rīgas lidostas Apmeklētāju centrā “E” atlidošanas zālē, kā arī pie autobusu šoferiem un “Lux Express” pārdošanas birojā Rīgas starptautiskā autoostā. Biļetes šajā maršrutā maksās 8 eiro, savukārt bērniem un jauniešiem līdz 16 gadu vecumam (ieskaitot) – 6 eiro. Paralēli tradicionālajiem maksāšanas veidiem, luxexpress.lv mājaslapā biļetes būs iespējams iegādāties, izmantojot GooglePay un ApplePay  maksāšanas veidus. Reisa ilgums no Rīgas centra līdz Rīgas lidostai paredzēts 35 minūtes.

A. Ķibēns piebilst, ka gadījumos, kad lidojums ir atcelts vai pārcelts izlidošanas laiks un cilvēks ir iegādājies biļetes braucienam maršrutā Rīgas centrs–RIX Rīgas lidosta, biļetes ir iespējams apmainīt vai atgriezt. Savukārt, ja biļeti nav iespējams apmainīt vai atgriezt un lidojums kavējas, tad iegādātā biļete ir derīga visu dienu pēc pieejamības.

Jau ziņots, ka “Lux Express” 16. aprīlī iesniedza pieteikumu Autotransporta direkcijai (ATD) iekļaut maršrutu Rīgas centrs–lidosta “Rīga” komerciālo reģionālās nozīmes maršrutu sarakstā un izsniegt “Lux Express Latvia” uz to maršruta atļauju.

Lux Express Group ir starptautisks autobusu pārvadātājs, kas nodrošina starptautiskus tālsatiksmes reisus uz lielākajām Baltijas pilsētām un Varšavu, kā arī iekšzemes pasažieru pārvadājumus Igaunijā. Autoparku veido 99 augsta komforta autobusi.

Papildu informācija:

Toms Briedis
Mob. tālr.: +37126486681
E-pasts: toms.briedis@womstar.lv