Jaunumi
Tālis Linkaits

Aviācijas nozarei atgūstoties no Covid-19 sekām, būtiska ir informācija apmaiņa un koordinēta Eiropas Savienības rīcība, mazinot lidojumu ierobežojumus. Nozares atkopšanās būs lēna, un mums jāturpina sekot situācijas attīstībai un atbilstoši jārīkojas, šodien, 10. septembrī, atklājot Rīgas Aviācijas forumu, teica satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Pandēmijas laikā dažādas valstis noteikušas atšķirīgus ierobežojumus, kas vēl vairāk apgrūtināja operatīvo lēmumu pieņemšanu un radīja lielākas problēmas pasažieriem. 

Uzrunā foruma dalībniekiem ministrs teica, ka līdz ar lidojumu ierobežojumiem Eiropā un starp Eiropu un trešajām valstīm Latvijas komercaviācijā kritums sasniedza 80-90 procentus,  kas lika Latvijas valdībai pieņemt izšķirošus lēmumus nozares uzņēmumu atbalstam. Valdības atbalstu saņēma gan nacionālā aviosabiedrība AirBaltic, lidosta “Rīga” un “Latvijas Gaisa satiksme”, gan arī nozares saistītajiem uzņēmumiem bija iespēja izmantot valdības piedāvātos atbalsta instrumentus.

Lai arī turpmāk spertu soļus pareizajā virzienā un sekmīgāk atgūtos, ir nepieciešama plaša informācija par nozarē notiekošo, teica ministrs.

Ministrs uzsvēra: “Pirms gada, atklājot iepriekšējo Rīgas Aviācijas forumu, es aicināju nozari izvirzīt ambiciozus mērķus. Lai gan situācija aviācijā pašlaik ir trausla, jūs nedrīkstat atteikties no šiem izaugsmes mērķiem!”

Ministrs arī norādīja, ka Satiksmes ministrija ir gatava iesaistīties konstruktīvās sarunās ar aviācijas nozari un ekspertiem, lai kopīgi meklētu risinājumus nozares iziešanai no krīzes.