Nozares ziņas Pasts

Latvijas Pasta pirmie jaunie āra pakomāti no 2022.gada augusta tiek izvietoti pie uzņēmuma stratēģiskā sadarbības partnera Lidl Latvija mazumtirdzniecības veikaliem – pirmais pakomāts atklāts 29.augustā Rīgā, Ilūkstes ielā 2a, Pļavniekos. Kopumā Latvijas Pasts šogad un nākamgad plāno izvietot vismaz 120 mūsdienīgu āra pakomātu, nodrošinot sūtījumu efektīvu nosūtīšanu un saņemšanu klientiem izdevīgā vietā un laikā. Projekta pirmajā kārtā, līdz 2.septembrim, pie Lidl Latvija veikaliem tiks ekskluzīvi izvietoti seši Latvijas Pasta modernie āra pakomāti,  kas būs ērti pieejami 24 stundas diennaktī septiņas dienas nedēļā.

Attīstot dažādus sūtījumu izsniegšanas risinājumus atbilstoši klientu mūsdienu patēriņa paradumiem, Latvijas Pasts augustā sāk vērienīgu āra pakomātu izvietošanas procesu, plānojot iegādāties vismaz 120 jaunu pakomātu. Latvijas Pasta veidotais pakomātu tīkls ir Latvijai unikāls, jo nodrošina pakomātu pieejamību gan iekštelpās, gan – līdz ar tīkla paplašināšanu – arī  ārtelpās. 

Pirmie jaunie pakomāti tiks novietoti pie Latvijas Pasta stratēģiskā sadarbības partnera Lidl veikaliem, kopumā pie Lidl veikaliem ekskluzīvi atradīsies seši pakomāti. Uzsākot šo sadarbības projektu, pirmais pakomāts tika atklāts 29.augustā Rīgā, Ilūkstes ielā 2a, Pļavniekos. Nākamie pieci pakomāti pie Lidl veikaliem atradīsies Rīgā – Stirnu ielā 31, Purvciemā; Brīvības gatvē 254, Teikā; un Anniņmuižas ielā 8a, Zolitūdē, kā arī reģionos – Rēzeknē, Atbrīvošanas alejā 125, un Jelgavā, Rīgas ielā 50a.

Latvijas Pasts uzsāk vērienīgu paplašināšanas un modernizācijas projektu, jau esošo vairāk nekā 80 pakomātu tīklu papildinot ar jauniem un mūsdienīgiem āra pakomātiem. Esam gandarīti, ka mūsu sadarbības partneris pirmajā šā projekta realizācijas posmā ir pārtikas mazumtirdzniecības uzņēmums Lidl Latvija, pie kura veikaliem turpmāk atradīsies tieši Latvijas Pasta pakomāti, veidojot augstas kvalitātes un servisa apvienojumu,” uzsver Latvijas Pasta valdes priekšsēdētājs Mārcis Vilcāns.

Latvijas Pasta pakomātu tīkla vērienīgā paplašināšana būtiski uzlabos klientu izvēles iespējas sūtījumu saņemšanai un nosūtīšanai. Latvijas Pastam patlaban ir vairāk nekā 80 pakomātu, ko šogad un nākamgad plānots papildināt ar vēl vismaz 120 jauniem āra pakomātiem. Latvijas Pasts ir vienīgais uzņēmums Latvijā, kas piedāvā gan iekštelpu pakomātu pakalpojumus, kas  ir ļoti būtiski pakām, kam nepieciešams noteikts temperatūras režīms, nepakļaujot tās apkārtējās vides svārstībām, gan ārtelpās, nodrošinot sūtījumu izņemšanu jebkurā diennakts laikā.

Kopējo Latvijas Pasta sūtījumu izsniegšanas un nosūtīšanas tīklu veido vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu, pastnieku un kurjeru serviss, Circle-K degvielas uzpildes staciju tīkls un pakomāti visā Latvijā.

 

Par VAS Latvijas Pasts

Latvijas Pasts nodrošina plašāko pasta pakalpojumu pieejamību visā Latvijas teritorijā, uzturot vairāk nekā 600 pasta pakalpojumu sniegšanas vietu. Uzņēmuma pamatfunkcija ir universālā pasta pakalpojuma sniegšana, papildus nodrošinot arī komercpārvadājumu, eksprespasta, maksājumu, preses, mazumtirdzniecības un filatēlijas pakalpojumus. Latvijas Pasts ir valstij pilnībā piederošs uzņēmums, kurā strādā vairāk nekā 3000 darbinieku. Uzņēmuma iekšzemes sūtījumu piegādes kvalitātes mērījumus veic viena no Latvijas vadošajām tirgus, sociālo un mediju pētījumu aģentūrām Kantar TNS, savukārt pārrobežu sūtījumu piegādes kvalitātes kontroles mērījumi tiek nodrošināti Starptautiskās pasta korporācijas (International Post Corporation) ietvaros ar izpētes kompāniju Kantar TNS, Ipsos un Quotas starpniecību.

 

Par Lidl

Mazumtirdzniecības uzņēmums Lidl kā daļa no Nekarzulmā (Vācijā) bāzētās Schwarz Group ir viens no vadošajiem pārtikas mazumtirdzniecības uzņēmumiem Vācijā un Eiropā. Ar vairāk nekā 12 000 veikaliem un virs 200 loģistikas centriem Lidl pašlaik strādā 31 valstī, kā arī ir pārstāvēts Āzijā.

Kā zemo cenu veikals Lidl koncentrējas uz labākās cenas un kvalitātes attiecības nodrošināšanu saviem klientiem. Vienkāršība un sakārtoti darba procesi izpaužas Lidl ikdienas darbā veikalos, reģionālajos loģistikas centros un klientiem sniegtajos pakalpojumos. Nekarzulmā bāzētais Lidl Stiftung atbild par standartizēto darba procesu veidošanu un strukturēšanu.

Lidl pašlaik strādā vairāk nekā 360 000 darbinieku. Ikdienas darba dinamisms, spēks, kas ir šī darba rezultāts, un godīga savstarpējā sadarbība ir raksturīga Lidl darbam visā pasaulē. Lidl uzņemas atbildību par cilvēkiem, sabiedrību un apkārtējo vidi. Ilgtspēja ir Lidl ikdienas darba kvalitātes solījuma rezultāts. Globāli strādājošās Schwarz Group apgrozījums 2021. finanšu gadā sasniedza 133,6 miljardus eiro.

SIA Lidl Latvija izveidots 2018. gada februārī.

 

Sīkākai informācijai:
Gundega Vārpa | Ārējo komunikāciju vadības daļas vadītāja
Mob.: +371 26628729
E-pasts: pr@pasts.lv; gundega.varpa@pasts.lv