Jaunumi Tranzīts
kravas ostā
Attēls: Freepik.com

Lai stiprinātu Latvijas sadarbību ar Centrālāzijas valstīm transporta un loģistikas jomā, parakstīs Vienoto paziņojumu

12. un 13.jūnijā Latvijā notiks Centrālāzijas valstu - Kazahstānas, Kirgizstānas, Tadžikistānas, Turkmenistānas un Uzbekistānas par transporta nozari atbildīgo ministriju delegāciju vizīte. 12.jūnijā plānotas divpusējo Transporta darba grupu sēdes un plkst.14.00 tiks parakstīts Latvijas un Centrālāzijas valstu Vienotais paziņojums. Vienlaikus ar vizīti notiks transporta un loģistikas Biznesa forums, kurā piedalās aptuveni 70 Centrālāzijas valstu uzņēmēji.

“Latvijai ir visi priekšnosacījumi, lai kļūtu par Centrālāzijas valstu stratēģisko partneri Eiropas Savienībā (ES), nodrošinot tirdzniecības un pasažieru plūsmu uz/no ES caur Latviju. Latvijas transporta un loģistikas nozare var piedāvāt efektīvus loģistikas risinājumus un pakalpojumus. Mums ir lielākais pasažieru un kravu sauszemes, dzelzceļa, ostu un aviācijas transporta mezgls Baltijas jūras reģionā un ES robežā ar austrumu valstīm. Latvijas trīs ostas - Rīga, Ventspils un Liepāja ir cieši integrētas Eirāzijas transporta koridoros un atbalstītas ar Latvijas Dzelzceļa multimodāliem pārvadājumu pakalpojumiem. Latvijas nacionālā aviosabiedrība air Baltic un Rīgas lidosta piedāvā plašu savienojamības tīklu un Latvijas Pasts veiksmīgi attīsta inovatīvus e-komercijas un pasta sūtījumu piegādes risinājumus. Vienotais paziņojums nostiprinās visu iesaistīto pušu apņēmību konstruktīvi virzīties uz priekšu”, uzsver Latvijas puses Transporta darba grupu vadītājs, Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis.

Latvijas un Centrālāzijas valstu Vienoto paziņojumu parakstīs pirmdien, 12.jūnijā plkst. 14.00 Rīgas Motormuzeja telpās 2.stāvā, Rīgā, Eizenšteina ielā 8. Pēc paziņojuma parakstīšanas medijiem būs iespēja uzdot jautājumus delegāciju vadītājiem. Mediju pieteikumus lūgums sūtīt uz e-pastu komunikacijas@sam.gov.lv vai zvanīt t.67028003 līdz 12.jūnija plkst. 11.00.

Pasākuma ietvaros notiks divpusējās Transporta darba grupu un vairākas Kopējās komisijas sēdes starptautisko autopārvadājumu jautājumos. Tāpat plānotas diskusijas daudzpusējā formātā, t.sk., tiks parakstīts Vienotais paziņojums, kurā uzsvērta transporta un loģistikas nozīmīgā loma starptautiskās tirdzniecības un savienojamības nodrošināšanā starp Eiropu un Āziju, kas kalpo par pamatu ilgtspējīgas tirdzniecības, ekonomiskās izaugsmes un labklājības veicināšanai. Divpusējās Transporta darba grupu sēdes ir izveidotas Latvijas un attiecīgo valstu Starpvaldību komisiju ekonomiskās, zinātniskās un tehniskās sadarbības jautājumos ietvarā.

12.jūnija dienas noslēgumā delegācijas apmeklēs Rīgas brīvostu. Savukārt 13.jūnijā delegācijas dosies uz Liepāju un Ventspili, apmeklēs ostas, lai iepazītos ar to infrastruktūru.

Vienlaikus ar vizīti 12. jūnijā no plkst. 13.00 Rīgā Radisson Blu Latvija Conference & Spa Hotel, Elizabetes ielā 55, norisināsies transporta un loģistikas Biznesa forums, kurā interesentiem būs iespēja tikties ar potenciāliem partneriem no Centrālāzijas valstīm.

Papildu informācija

ES jau ilgstoši un mērķtiecīgi ir attīstījusi sadarbību ar Centrālāzijas reģionu, ņemot vēra šī reģiona ģeogrāfisko atrašanās vietu, kas nodrošina Eiropas un Āzijas savienojamību. Abiem reģioniem ir spēcīgas kopīgas intereses labklājības, savienojamības, enerģētikas un drošības jomā. ES un Centrālāzijas attiecības regulē ES-Centrālāzijas stratēģija, kuras jaunā redakcija tika pieņemta 2019. gadā un kas nosaka pamatus ciešākai sadarbībai un pastiprinātai reģionālajai integrācijai.

Pašlaik, notiekošo ģeopolitisko pārmaiņu laikā sadarbība starp Centrālāziju un ES ir uzņēmusi jaunus apgriezienus un attīstās, koncentrējoties uz savienojamību, ilgtspējīgu izaugsmi un ekonomisko attīstību. Izaicinošajos apstākļos, ņemot vērā karadarbību, sankcijas un citus apsvērumus, viena no galvenajām ES un Centrālāzijas sadarbības prioritātēm ir drošu, stabilu un  ilgtspējīgu transporta koridoru izveide starp Eiropu un Centrālāziju.

Komunikācijas nodaļa

Tālr.: 67028003

e-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv