Jaunumi Tranzīts Rail Baltica
KB

Satiksmes ministrs Kaspars Briškens darba vizītē Dānijā 17. un 18. aprīlī tiksies ar Dānijas transporta ministru Tomasu Danielsenu (Thomas Danielsen), ostu, loģistikas un atjaunīgo resursu enerģētikas uzņēmumu vadītājiem, kā arī Dānijas lielo infrastruktūras projektu attīstītājiem.  

“Mēs redzam lielu potenciālu Latvijas un Dānijas sadarbības padziļināšanai loģistikas, rūpniecības un enerģētikas jomās, tostarp jaunu multimodālu transporta pakalpojumu, Ro-Ro un konteinerpārvadājumu un ostu industriālo teritoriju attīstībā. Tāpat, meklējot labākos risinājumus Rail Baltica projekta attīstībai, ļoti vērtīgi apzināt Dānijas unikālo pieredzi liela apjoma infrastruktūras projektu realizācijā un finansējuma piesaistē”, uzsver satiksmes ministrs Kaspars Briškens.

Vizītes ietvaros ministram plānotas tikšanās ar Kopenhāgenas pilsētas un ostas attīstības uzņēmuma, Kopenhāgenas-Malmes ostas, lielo infrastruktūras projektu pārvaldītāju, atjaunīgo resursu enerģētikas uzņēmumu, kā arī Dānijas kuģniecības asociācijas vadītājiem. Tāpat plānota tikšanās ar Femern A/S uzņēmumu, kas attīsta Dānijas-Vācijas kopprojektu – Fēmarnas jūras šauruma zemūdens šķērsojumu, kas līdzās Rail Baltica ir viens no Eiropas Savienības nozīmīgākajiem pārrobežu infrastruktūras projektiem.  

Komunikācijas nodaļa

komunikacijas [at] sam.gov.lv