Jaunumi
Valsts sekretāres vietnieks Uldis Reimanis un Japānas ārkārtējais un pilnvarota Jasuhiro Kavagučiis vēstnieks

Šodien, 22. jūlijā, dienu pirms Olimpisko spēļu Tokijā atklāšanas Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Uldis Reimanis tikās ar Japānas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku  Latvijā Jasuhiro Kavaguči. Tikšanās laikā tika pārrunāta abu valstu līdzšinējā sekmīgā sadarbība transporta nozarē, kā arī atzīmēta interese par iespējām sadarboties nākotnē, tostarp Japānai iesaistoties Rail Baltica projekta attīstībā.

Šogad aprit 100 gadskārta kopš Japāna atzina Latviju "de iure". Sarunas laikā puses uzsvēra labo ilggadīgo abu valstu sadarbību un bija vienisprātis, ka abas valstis vieno kopīgi mērķi ekonomiskās sadarbības veicināšanā. Vēstnieks uzsvēra jau esošo sekmīgo sadarbību, t.sk. Japānas kompānijas Mitsui&Co investīcijas Latvijas transporta nozarē, kā arī Japānas gatavību iesaistīties Rail Baltica projektā, piedāvājot augsta līmeņa tehnoloģiskos risinājumus.

Tāpat vēstnieks arī norādīja, ka viena no viņa prioritātēm ir tiešās aviosatiksmes starp Japānu un Latviju nodibināšanā, izmantojot Rīgas lidostas kā starptautiska aviomezgla piedāvātās priekšrocības.

Savukārt Reimaņa kungs uzsvēra Latvijas vēlmi sadarboties Eirāzijas pārvadājumu attīstībā, kā arī aicināja vēstnieku tikties ar Latvijas ostu vadību, lai sekmētu Japānas investīciju piesaisti Latvijas transporta un loģistikas infrastruktūras attīstībai.

Japānas vēstnieks prezentēja Japānas kandidatūru gaidāmajās Pasaules pasta savienības ģenerāldirektora velēšanas.  

Komunikācijas nodaļa

komunikacijas [at] sam.gov.lv