kopums

12. augustā Bauskā notika jauniešu festivāls “Kopums”, kurā ar aktivitāšu programmu “Ilgtspējīgas mobilitātes pietura” piedalījās Satiksmes ministrija (SM). Programmas ietvaros jauniešiem bija iespēja iesaistīties aktivitātēs, kas veicināja izpratni par drošu mikromobilitāti, kā arī uzzināt vairāk par Eiropas Savienības īstenotajiem un plānotajiem pasākumiem ilgtspējīgas mobilitātes veicināšanai. 

Ilgtspējīgas mobilitātes pieturā festivāla apmeklētāji varēja iesaistīties dažādās izglītojošās un izklaidējošās aktivitātēs, kuras Satiksmes ministrija organizēja ar mērķi veicināt izpratni par drošu ikdienas pārvietošanos pilsētā. Piedaloties viktorīnās, jauniešiem bija iespēja pārbaudīt savas zināšanas par mikromobilitātes rīku drošības noteikumiem un drošas braukšanas pamatprincipiem. Erudītākie un zinošākie viktorīnu dalībnieki saņēma noderīgas balvas. Īpaši lielu atsaucību guva iespēja nofotografēties Ilgtspējīgas mobilitātes pieturā un fotogrāfijas publicēt savu sociālo mediju kontos.

Plašu atsaucību guva arī Ceļu satiksmes drošības direkcijas aktivitāte, kas piedāvāja  izmēģināt alkohola reibumu imitējošas brilles. Interese par šo aktivitāti bija tik liela, ka izveidojās pat rinda, jo tas ir labs veids kā droši pārliecināties par alkohola kaitīgo ietekmi uz cilvēka koordinācijas un koncentrēšanās spējām.

Pasākuma laikā SM Ilgtspējīga mobilitātes pieturā aicināja izteikt savu viedokli par motivāciju biežāk izmantot sabiedrisko transportu. Apkopotie rezultāti parāda, ka jauniešiem būtisks aspekts ir rūpes par vidi, tomēr, ne mazāk svarīgi ir piemēroti, ērti maršruti, vienuviet dažādi sabiedriskā transporta veidi, kā arī komfortabls sabiedriskais transports.

Festivāla apmeklētāju ieinteresētība apliecināja, ka aktīvi un darbīgi jaunieši ir daudzviet Latvijā, un to iespējams sajust šādos pasākumos, kur visi labprāt darbojas, iesaistās un iedvesmo cits citu.

SM dalība festivālā tika līdzfinansēta no Tehniskās palīdzības līdzekļiem Satiksmes ministrijai kā Eiropas Savienības fondu atbildīgajai iestādei Eiropas Savienības kohēzijas politikas programmas 2021. – 2027. gada plānošanas periodā.

Foto no pasākuma.

 

Komunikācijas nodaļa

Tel. 67028363

e-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv