RB izstade_iecava

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits un Iecavas apvienības pārvaldes vadītājs Normunds Vāvers piektdien, 1. jūlijā, plkst. 15:00 atklās ceļojošo vides izstādi “Ar vienu vilcienu rītdienā” un tiksies ar iedzīvotājiem Iecavas Kultūras namā.

Iecavas iedzīvotāji aicināti tikties ar satiksmes ministru un “Rail Baltica” projekta ieviesējiem Latvijā un uzzināt vairāk par jaunās dzelzceļa līnijas projektēšanas gaitu, nākamajā gadā plānoto pamattrases būvniecību ārpus Rīgas, Iecavas infrastruktūras apkopes punktu un reģionālo dzelzceļa staciju, kā arī citiem interesējošiem tematiem. Tikšanās laikā “Rail Baltica” projekta attīstītājs Latvijā – “Eiropas Dzelzceļa līnijas” – prezentēs par aktuālo situāciju un nākamajiem soļiem “Rail Baltica” projektā.

Iedzīvotāji jautājumus var iesūtīt arī iepriekš, rakstot uz e-pasta adresi: info@railbaltica.org.

Izstādes atklāšana un tai sekojošā tikšanas ar iedzīvotājiem plānota šo piektdien, 1. jūlijā, no plkst. 15.00 līdz plkst.16.30 Iecavas Kultūras namā, Rīgas ielā 18.

Informācija par izstādi:

Izstāde “Ar vienu vilcienu rītdienā” radīta ar mērķi plašāk iepazīstināt iedzīvotājus ar topošo Rail Baltica dzelzceļa līniju – staciju atrašanās vietām, ātrvilciena izskatu un to, cik ātri ar jaunajiem vilcieniem varēs pārvietoties ikdienas braucienos pa Latviju vai ceļojot uz Eiropu.

Iecavā izstāde būs aplūkojama līdz 13. jūlijam. Pēc pieturvietas Iecavā izstāde ceļos uz Tūju, kā arī citām novadu pašvaldībām, ko šķērsos topošā Eiropas sliežu platuma dzelzceļa līnija. Izstādes ceļojums pa novadu pašvaldībām Latvijā turpināsies līdz oktobra beigām. Noslēgumā izstāde tiks nodota Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejam, turpmākai ekspozīcijai muzeja āra teritorijā.

Izstāde tapusi ar Eiropas Savienības Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta atbalstu un sadarbībā ar novadu pašvaldībām.

Iveta KAMARŪTE

Sabiedrisko attiecību speciāliste
iveta.kamarute [at] sam.gov.lv