Jaunumi Satiksmes drošība
sieviete pie auto stūres
Attēls: Freepik

Satiksmes ministrija (SM) informē, ka darbu uzsāk transportlīdzekļu vadītāju uzvedības korekcijas grupu nodarbību īstenotāji. Uzvedības korekcijas grupu nodarbības ir paredzētas personām, kuras sodītas par transportlīdzekļa vadīšanu apreibinošu vielu ietekmē un pēc soda izciešanas vēlas atgūt transportlīdzekļu vadīšanas tiesības.

Kā ziņots iepriekš, lai uzlabotu ceļu satiksmes drošību, 2023. gadā veikti grozījumi Ceļu satiksmes likumā, kas nosaka, ka transportlīdzekļa vadītājs, kurš sodīts par transportlīdzekļa vadīšanu reibumā un kuram pirmstermiņa veselības pārbaudē nekonstatē alkohola, narkotisko vai psihotropo vielu pārmērīgu lietošanu vai atkarību, transportlīdzekļu vadīšanas tiesības var atgūt tikai pēc dalības uzvedības korekcijas programmā. Transportlīdzekļu vadītājiem šādas nodarbības ir jāapmeklē obligāti un tās ir jāapmaksā no personīgiem finanšu līdzekļiem.

Satiksmes ministrija 2024. gada sākumā izsludināja pieteikšanos pretendentiem, kuri var nodrošināt uzvedības korekcijas nodarbības saskaņā ar noteikumiem par uzvedības korekcijas programmu personām, kas sodītas par transportlīdzekļa vadīšanu apreibinošu vielu ietekmē. Uzvedības korekcijas nodarbību organizatoram un īstenotājam ir jāatbilst noteiktām prasībām, tostarp jābūt atbilstošai psihologa kvalifikācijai, sertifikācijai un pieredzei. Tāpat ir noteikts arī grupu nodarbību skaits un to ilgums. Grupu nodarbību organizētājus apstiprina SM izveidota komisija, kurā pretendentiem jāiesniedz informācija par atbilstību noteikumos noteiktajām prasībām.

Saņemti un izvērtēti vairāku institūciju pieteikumi, un šobrīd transportlīdzekļu vadītāju uzvedības korekcijas nodarbības piedāvā trīs organizācijas: SIA “Psihologs Tev” (Rīga), SIA “DOMUS ATBALSTS” (Jēkabpils, Rīga, Rēzekne, Daugavpils), SIA “Grandver Klīnika” (Rīga). Saraksts ar organizāciju kontaktinformāciju pieejams Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) tīmekļvietnē www.csdd.lv (Transportlīdzekļa vadītājs – Vadītāja apliecības maiņa un atjaunošana).

Satiksmes ministrija aicina atsaukties arī citus pretendentus, īpaši Kurzemes un Vidzemes reģionā, kuri varētu nodrošināt transportlīdzekļu vadītāju uzvedības korekcijas grupu nodarbības. Plašāka informācija un nosacījumi grupu nodarbību organizatoriem pieejami Satiksmes ministrijā, sazinoties pa tālruni 67028118 vai e-pastā: janis.kalnins@sam.gov.lv.

Komunikācijas nodaļa

komunikacijas [at] sam.gov.lv