Jaunumi
koku ieskauts autoceļš saulainā ziemas dienā

Ceturtdien, 25.februārī, plkst. 10:00, attālināti notiks Ceļu satiksmes drošības padomes sēde. Sēdes dalībnieki pārrunās ceļu satiksmes drošības statistikas (ceļu satiksmes negadījumi un pārkāpumi ceļu satiksmē) 2020.gadā rezultātus, kā arī lems par 2021.gadā plānotajiem ceļu satiksmes negadījumu novēršanas un profilakses projektiem un to finansējumu.

Padomes dalībnieki pārrunās ceļu satiksmes drošības tematiku sabiedriskajos medijos, mazaizsargāto satiksmes dalībnieku situāciju uz valsts ceļiem, kā arī  izskatīs ceļu satiksmes drošības plāna 2021.-2027.gadam projektu. Dokumentā tiks prezentēti rīcības virzieni ceļu satiksmes drošības uzlabošanā, nosakot atbildīgās institūcijas un rīcības virzienu īstenošanas termiņus un nepieciešamo finansējumu, kā arī piedāvātas rīcības politikas prioritātes nākamajam periodam.

Lai nodrošinātu iespēju plašākam interesentu lokam iepazīties ar sanāksmes darba kārtības jautājumiem un diskusijās izteiktajiem viedokļiem, sēdes tiešraide tiks translēta Satiksmes ministrijas Facebook kontā.

INFO medijiem, kuri vēlas uzdot jautājumus un lūgt komentārus padomes locekļiem ekspertiem, lūgums pēc padomes sēdes rakstīt e-pastu komunikacijas@sam.gov.lv, norādīt interesējošos jautājumus un padomes locekli, kuram tie ir adresēti.. Atkarībā no medija ieinteresētības, atbilžu sniegšana tiks organizēta individuāli – iespējama tiešsaistes saruna ar ekspertu (Zoom ieraksts), kā arī telefonsarunas ieraksts vai rakstisks eksperta komentārs. Preses konference pēc padomes sēdes netiek plānota.

Savukārt mediju pārstāvjus - ekspertus, kas vēlas piedalīties padomes sēdes diskusijā un izteiktu priekšlikumus par padomes darba kārtības jautājumiem, aicinām līdz 24.februāra plkst.17.00, pieteikties SM Komunikācijas nodaļā – sūtot e-pastu uz komunikacijas@sam.gov.lv. Dalībai sēdē varēs pieslēgties, norādot pārstāvētā medija nosaukumu un žurnālista vārdu un uzvārdu un izmantojot pēc pieteikuma e-pastā saņemto saiti.

Diskusijā piedalīsies Satiksmes ministrijas, Iekšlietu ministrijas, CSDD, VAS “Latvijas Valsts ceļi”, Valsts policijas, Rīgas domes Satiksmes departamenta, RTU pārstāvji, kā arī citi sadarbības partneri un nevalstisko organizāciju pārstāvji.

Papildus informācija: Ceļu satiksmes drošības padome darbojas saskaņā ar Ministru kabineta 2019.gada 11.jūnija  noteikumiem Nr.245 “Ceļu satiksmes drošības padomes nolikums”.  


Komunikācijas nodaļa
Tālr.: 67028390
e-pasts: komunikacijas@sam.gov.lv