Jaunumi
ceļi, ceļu remonts, finansējums ceļiem, valdība, satiksmes ministrija, Tālis Linkaits

Pateicoties papildus piešķirtajiem 75 miljoniem eiro, šogad valsts ceļu tīklā papildus varēja sakārtot ap 500 kilometrus ceļu. Šonedēļ Satiksmes ministrija virza valdībā iniciatīvu par papildu līdzekļiem ceļu atjaunošanai arī 2021. gadā, paredzot šim mērķim 100 miljonus eiro.

Šī gada pavasarī valdības pieņemtais lēmums līdzekļus neparedzētiem gadījumiem ieguldīt ceļu infrastruktūras atjaunošanā ir bijis efektīvs. Izejvielu cenu kritums pasaules tirgos un konkurences pieaugums ļāva samazināt VAS “Latvijas Valsts ceļi” iepirkuma cenas par 27%. Tā rezultātā sākotnēji plānoto 70 projektu vietā īstenoti 84 projekti, tajā skaitā remontdarbi veikti uz 40 tiltiem, vairāk nekā 100 kilometros ceļu uzstādītas drošības barjeras un 120 kilometru garumā izveidotas ribjoslas, pārbūvēti vairāki krustojumi, ierīkots apgaismojums uz gājēju pārejām.

“Finansējums ceļu būvniecībā stimulē ekonomisko izaugsmi un uzņēmējdarbību. Tas ir īpaši būtiski šajā laikā, ekonomikas lejupslīdes apstākļos, kad mums jāmeklē veidi, kā veicināt ekonomikas sildīšanu. Šogad ar papildu finansējumu autoceļu infrastruktūras atjaunošanai mums izdevās pārvērst “lieso” gadu ceļu būvniecībai par ļoti veiksmīgu. Līdz ar to ceļu nozares uzņēmumi varēja nodrošināt darba vietas un pat bija nepieciešams meklēt papildu darbiniekus. Tāpat ievērojami uzlabota ceļu satiksmes drošība uz galvenajiem un reģionālajiem ceļiem, – kopumā ieguldot 8 miljonus tieši tam, lai ceļi būtu labāk pārredzami un drošāk braucami,” saka satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Ja Satiksmes ministrijas virzītā iniciatīva par papildu līdzekļiem ceļu atjaunošanai 100 miljonu eiro apmērā valdībā tiks apstiprināta, tā dos iespēju 2021. gadā sakārtot vairāk nekā 60 valsts ceļu objektu, tas ir, ap 500 kilometrus valsts autoceļu visos Latvijas reģionos.

Kopumā 2020. gadā Latvijas valsts ceļu tīklā darbi veikti 248 objektos, sakārtoti vairāk nekā 1300 kilometri ceļu, to skaitā darbi veikti uz 50 tiltiem. Kopējais finansējuma apjoms 2020. gadā Latvijas valsts ceļu atjaunošanas un sakārtošanas darbiem bija 307 miljoni eiro.

Baiba Ābelniece, ministra padomniece 
Tālr.: 26624221
e-pasts: baiba.abelniece@sam.gov.lv