Nozares ziņas Rail Baltica

No 4. augusta gaidāmas būtiskas satiksmes un gājēju plūsmas organizācijas izmaiņas Gogoļa ielā.

Rail Baltica Rīgas Centrālā multimodālā mezgla būvnieks BERERIX 2022. gada augustā sāk jaunā Rail Baltica dzelzceļa pārvada pār Gogoļa ielu būvniecības darbus. Pārvada izbūves laikā paredzēti nozīmīgi un ilgstoši ierobežojumi kā transporta, tā arī gājēju kustībā. Sākot ar nakti uz 4. augustu līdz pat 2023. gada sākumam gājēju plūsma un transportlīdzekļu satiksme tiks organizēta tikai pa Gogoļa ielas rietumu pusi jeb Rīgas Centrāltirgus pusē.

Gājēji, autovadītāji un sabiedriskā transporta vadītāji tiek aicināti sekot pilsētvidē izvietotajām norādēm un ceļazīmēm, jārēķinās, ka ceļā, iespējams, nepieciešams pavadīt ilgāku laiku.

Būtiskākās izmaiņas, uzsākot Gogoļa ielas pārvada būvniecību:

  • No 4. augusta līdz pat 2023. gada sākumam gājēju pārvietošanās tiks organizēta tikai Gogoļa ielas pārvada Rīgas Centrāltirgus pusē. Jebkāda pārvietošanās gājējiem Gogoļa ielas pārvada austrumu jeb stacijas pusē nebūs iespējama būvniecības darbu norises dēļ.
  • Tāpat uz šo laika periodu tiek slēgts apakšzemes tunelis, kas savieno staciju un tirgu. Gogoļa ielu šajā zonā varēs šķērsot pa ielas līmeņa gājēju pāreju pie Gaiziņa ielas.
  • Transportlīdzekļu satiksme tiek organizēta tikai pa Gogoļa ielas rietumu pusi jeb Rīgas Centrāltirgus pusē.
  • Mainīta sabiedriskā transporta pieturas Centrāltirgus” (virzienā uz centru) atrašanās vieta. Pietura līdz 2023. gada sākumam atradīsies tuvāk Satiksmes ministrijas ēkai Gogoļa ielas vidū īpaši izveidotā saliņā.

Paredzēts, ka Gogoļa ielas pārvada būvniecība noslēgsies 2023. gada decembrī. Lai nodrošinātu būvniecības procesu drošu norisi, satiksme Gogoļa ielā vairākas reizes tiks pārslēgta no vienas pārvada tuneļa puses uz otru. Būvniecības darbu laikā pilnsabiedrība BERERIX nodrošinās informatīvo zīmju izvietošanu.

***

Pilnsabiedrībā “BERERIX” apvienojušies Beļģijas būvniecības milzis "BESIX Group", nacionālais būvnieks "RERE Būve" un Itālijas būvnieks "Rizzani de Eccher", ar mērķi īstenot projekta "Rail Baltica" nozīmīgu daļu - Rīgas Centrālās dzelzceļa stacijas kompleksa projektēšanu un pārbūvi, jaunu Eiropas platuma sliežu un dzelzceļa tilta pār Daugavu, uzbēruma un pieguļošās infrastruktūras projektēšanu un būvniecību.

BERERIX” ir izveidojis profesionāli ļoti spēcīgu, starptautisku komandu, kuru veido atzīti savas nozares eksperti. Arhitektūras risinājumus izstrādā itāļu "Crew" kopā ar Latvijas "Arhis Arhitekti". Būvkonstrukciju risinājumus nodrošina beļģu uzņēmumi "Greisch", "TUC Rail", itāļu DEAL un Latvijas uzņēmumi "Celuprojekts" un "BICP". Sliežu risinājumus gatavo Beļģijas eksperti no "TUC Rail, sadarbojoties ar "Konstruktionsgruppe Bauen Latvija". Ēkas inženiertīklus izstrādā "Belam-Riga". Projektēšanas komandā darbojas arī vietējie projektēšanas un inženiertīklu eksperti - "Celuprojekts", "Citrus Solutions", "O3FM", "Sprinkleru serviss", "Aqua-Brambis", "Elsana", "Kārlis", "JKIB inženieri" un "Labie koki projekti".

Kopš 2020. gada janvāra “BERERIX” intensīvi sadarbojas arī ar uzraugošo būvinženieru komandu "Egis-Deutche Bahn", ko veido "EGIS RAIL SA", "DB Engineering & Consulting GMbH" un "EGIS Batiments International". Šī sadarbība būtiski paaugstina komandas kapacitāti Rīgai tik nozīmīgā un ikoniskā projekta īstenošanā.

 

Informācijai:
Diāna Polgina | 26032813 | diana@jazzcom.agency