Satiksmes ministrija piedalās projektā, lai izveidotu e-katalogu ar mobilo sakaru operatoru pakalpojumiem.

Šis katalogs būs Elektronisko iepirkumu sistēmā. Tajā būs informācija par mobilo sakaru pakalpojumiem, ko piedāvā dažādi operatori.

Tas ļaus valsts un pašvaldību iestādēm ātrāk un vieglāk izvēlēties vajadzīgos pakalpojumus, bez atsevišķām iepirkuma procedūrām. Iestādēm nebūs jāveido iepirkuma dokumenti, tās varēs ātri izvēlēties pakalpojumus un saņemt piedāvājumus.

Pakalpojuma izpildei vajadzīgas 4 dienas. Maksa par pakalpojumu nepārsniegs sākotnējo cenu. Tas samazinās administratīvos resursus un izdevumus. E-katalogs mazinās birokrātiju un izdevumus.

Tas veicinās godīgu konkurenci, jo visi pakalpojumi būs vienādi. Ja pakalpojums nebūs pietiekami labs, varēs izvēlēties citu operatoru. E-katalogā varēs iegādāties dažādus tarifu plānus, piemēram, neierobežotus zvanus un īsziņas Latvijā ar datiem 3 GB, 10 GB, 20 GB vai neierobežoti.

Varēs iegādāties arī plānus ar saziņu Eiropā vai citās valstīs. Varēs iegādāties pieslēgumu tikai datu pārraidei Latvijā bez ierobežojuma. Valsts digitālās attīstības aģentūra aicinās operatorus iesniegt piedāvājumus par e-katalogā definētajiem pakalpojumiem.

Pēc iepirkuma noslēguma šos pakalpojumus varēs iegādāties valsts un pašvaldību iestādes, kā arī citas publiskā sektora institūcijas.

Saistītas tēmas

Jaunumi