Jaunumi Rail Baltica
RB izstade_Bauska

Satiksmes ministrs Tālis Linkaits un Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis šodien Bauskas Rātslaukumā atklāja ceļojošo vides izstādi "Ar vienu vilcienu rītdienā” un kopā ar projekta pārstāvjiem tikās ar Bauskas iedzīvotājiem.

Izstāde Bauskā būs apskatāma līdz 26. jūnijam, un tā informē iedzīvotājus par topošo Rail Baltica dzelzceļa līniju.

Ministrs, atklājot izstādi, iepazīstināja klātesošos ar “Rail Baltica” dzelzceļa līnijas īstenošanas progresu un ieguvumiem. “Pa jaunā dzelzceļa sliedēm kursēs ne tikai starptautiskie, bet arī reģionālie vilcieni. Bauskas novadā jaunais “Rail Baltica” vilciens piestās divās pieturvietās – Iecavā un Bauskā, dodot jaunas iespējas mobilitātei, jaunu stimulu iedzīvotāju piesaistei un ekonomiskai aktivitātei. Pašlaik notiek līnijas projektēšana, bet jau nākamajā gadā plānots uzsākt pamattrases būvniecību, lai veidotu jaunu dzelzceļa savienojumu ar mūsu kaimiņiem Lietuvā,” atzīmēja Tālis Linkaits.

Pēc izstādes atklāšanas sekoja Bauskas iedzīvotāju tikšanās ar “Rail Baltica” projekta pārstāvjiem no RB Rail AS un SIA “Eiropas Dzelzceļa līnijas”, kas sniedza atbildes uz iedzīvotāju jautājumiem un pārrunāja to ierosinājumus. Bauskas iedzīvotāji galvenokārt interesējās par risinājumiem pilsētā – par gājēju šķērsojumu pār jauno Mēmeles upes tiltu, par nākotnē plānoto “Rail Baltica” staciju un tās nosaukumu, par būvniecības uzsākšanu un vietējā darbaspēka piesaisti, vietējiem šķērsojumiem, atsavināšanu un citiem jautājumiem.

Bauskā viens no pirmajiem “Rail Baltica” būvdarbiem būs jaunā tilta izbūve pār Mēmeli. Projekta risinājumi paredz, ka sākotnēji tilta šķērsojums tiks izmantots būvniecības autotransporta vajadzībām un tikai vēlāk sliežu ceļiem. Posms aptuveni 1,3 km garumā ietvers tilta, divu ceļa pārvadu un uzbēruma būvniecību.

Uz “Rail Baltica” dzelzceļa līnijas Bauskas novadā plānotas divas reģionālās stacijas, kā arī Iecavas infrastruktūras apkopes punkts. Šis infrastruktūras posms ietilpst “Rail Baltica” pamattrases izbūves prioritārajā posmā. Atbilstoši prognozētai pasažieru plūsmai, Bauskā paredzēta salīdzinoši liela reģionālā stacija, kas atradīsies aptuveni 6 km attālumā no Bauskas centra ar piekļuvi no autoceļa A7 pa autoceļu V1022 Bauska-Brunava-Paņemūne-Lietuvas robeža.

Informācija par izstādi:

Izstāde Bauskas Rātslaukumā būs aplūkojama līdz 26. jūnijam.

Izstādes apmeklētāji aicināti saistošā un viegli uztveramā veidā iepazīties ar “Rail Baltica” projekta pašreizējām aktualitātēm, plānoto starptautisko un reģionālo satiksmi, kravu loģistikas attīstības iespējām novadu pašvaldībās, kā arī ar faktiem par vēsturisko dzelzceļa savienojumu ar Eiropu.

Pēc pieturas Bauskā izstāde turpinās savu ceļojumu uz Iecavu, kā arī citām novadu pašvaldībām, ko šķērsos topošā Eiropas sliežu platuma dzelzceļa līnija. Izstādes ceļojums pa novadu pašvaldībām Latvijā turpināsies līdz oktobra beigām. Noslēgumā izstāde tiks nodota Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejam, turpmākai ekspozīcijai muzeja āra teritorijā.

Izstāde tapusi ar Eiropas Savienības Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta atbalstu un sadarbībā ar novadu pašvaldībām.

Iveta KAMARŪTE

Sabiedrisko attiecību speciāliste
iveta.kamarute [at] sam.gov.lv