Jaunumi Aviācija
Mongolijas lidmašīna

Otrdien, 14. maijā, valdība atbalstīja nolīguma parakstīšanu par gaisa satiksmi ar Mongoliju. Nolīgums dos iespēju uzsākt pārrunas ar Mongolijas aviosabiedrībām par regulāru avio pārvadājumu starp Latviju un Mongoliju attīstīšanu, tādējādi veicinot Rīgas kā nozīmīgas Ziemeļeiropas aviācijas mezgla attīstību un valsts aviācijas nozares konkurētspējas palielināšanos.

Pēc nolīguma stāšanās spēkā paplašināsies Latvijas gaisa pārvadātāju maršrutu tīkls un palielināsies pasažieriem pieejamais lidojumu galapunktu skaits. Sadarbības attīstīšana aviācijas jomā ar Mongoliju nākotnē varētu nodrošināt ērtāku mūsu reģiona savienojamību ar Ķīnu un Japānu.

Starpvalstu nolīgums noteiks Latvijas Republikas un Mongolijas aviokompāniju tiesības, regulāro gaisa pārvadājumu uzsākšanas nosacījumus un darbības noteikumus, kādi būs jāievēro abu valstu aviokompānijām, veicot regulāros pasažieru un kravu gaisa pārvadājumus starp Latviju un Mongoliju.

Nolīgums paredzēs arī nodokļu un nodevu piemērošanu, abpusēju licenču un sertifikātu atzīšanu, strīdu izšķiršanu un citus ar regulāras gaisa satiksmes veikšanu saistītus jautājumus.

Komunikācijas nodaļa

komunikacijas [at] sam.gov.lv