Nozares ziņas Rail Baltica
RCS_Rail Baltica

Lai sniegtu visaptverošu pārskatu par Rail Baltica globālā projekta gaitu, plāniem un nozīmīgākajām norisēm, 25. novembrī notiks Rail Baltica Industrijas diena – digitāla konference, kas publiski būs pieejama gan esošajiem un potenciālajiem sadarbības partneriem, gan sabiedrībai. Pilna programma pieejama oficiālajā pasākuma mājaslapā: https://forum.railbaltica.org/2021

Šajā pasākumā projekta īstenotāji, kā arī vietējie un starptautiskie partneri dalīsies atziņās par Rail Baltica projekta turpmākās attīstības stratēģiskajiem virzieniem, sniegs praktisko informāciju par plānotajiem publiskajiem iepirkumiem, vienotiem projekta standartiem un vadlīnijām, aktualitātēm saistībā ar konsolidētajiem būvmateriālu iepirkumiem, informēs par dzelzceļa elektrifikācijas, kā arī kontroles,  vadības un signalizācijas apakšsistēmu ieviešanas aktualitātēm. Papildus notiks diskusijas par plašāku sociāli ekonomisko ieguvumu iespējošanu Rail Baltica projekta ieviešanas rezultātā.

“2021. gadā, neraugoties uz dažādajiem izaicinājumiem un Covid-19 pandēmijas ietekmi, Rail Baltica globālā projekta īstenošana visās trīs Baltijas valstīs būtiski pavirzījusies uz priekšu. Šis ir bijis prasīgs gads, jo īpaši ņemot vērā, ka iespējas satikt projekta partnerus un iesaistītās puses bija ierobežotas. Tādēļ šobrīd jo īpaši svarīgi ir nodrošināt regulāru un visaptverošu informāciju par globālā projekta norisēm, aktualitātēm un turpmākajiem plāniem. Projekta ieviesēju vārdā aicinu visus esošos un topošos projekta partnerus, kā arī ieinteresētās puses pievienoties Rail Baltica Industrijas dienai tiešsaistē,” stāsta Agnis Driksna, Rail Baltica kopuzņēmuma izpilddirektors un valdes priekšsēdētājs.

Pasākuma atklāšanā galvenā uzmanība tiks pievērsta Rail Baltica globālā projekta ieviešanas progresam, projekta gaitai un nākotnes plāniem; ievadvārdus teiks trīs Baltijas valstu satiksmes ministri: Tāvi Āss (Taavi Aas), Tālis Linkaits un Marjus Skodis (Marius Skuodis), kā arī Rail Baltica kopuzņēmuma valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors Agnis Driksna. Turpinājumā kopīgā diskusijā piedalīsies Katrīna Trautmane (Catherine Trautmann), Ziemeļjūras-Baltijas jūras transporta koridora ES koordinatore, Agnis Driksna un Rail Baltica projekta nacionālo ieviesēju vadības pārstāvji Karolis Sankovskis, (Karolis Sankovski), LTGI Infra valdes priekšsēdētājs, Tenu Grīnbergs (Tõnu Grünberg) Rail Baltic Estonia priekšsēdētājs, un Kaspars Vingris, Eiropas Dzelzceļa līnijas valdes priekšsēdētājs.

Pasākuma turpinājuma RB Rail valdes locekļi – Tehniskais direktors Marks Filips el Beze (Marc-Philippe El Beze) sniegs pārskatu par  Rail Baltica dzelzceļa sistēmu drošības un savstarpējās savienojamības konceptu, savukārt Programmas vadības direktors Marks S. Loaders (Mark Loader) sniegs ieskatu Rail Baltica kā pārrobežu infrastruktūras projekta plānošanas aspektiem. Rail Baltica kopuzņēmuma iepirkumu komandas pārstāvji Kristjans Pīrsalu (Kristjan Piirsalu), Mārtiņš Blaus un Aiga Benfelde iepazīstinās projekta iepirkumu progresu, plānotajiem iepirkumiem un aktualitātēm, praktiskiem jautājumiem un procedūrām, kā arī izklāstīs projekta pieeju konsolidēto materiālu iepirkumu plāniem.

Pēcpusdienas sesijā Marks Filips el Beze un RB Rail AS Sistēmu un ekspluatācijas departamenta vadītājs Žans Marks Bedmārs (Jean-Marc Bedmar) prezentēs aktualitātes par dzelzceļa elektrifikācijas,  kustības vadības un signalizācijas apakšsistēmas ieviešanu.

Rail Baltica Industrijas dienas noslēgumā notiks divas visaptverošas diskusijas par plašākiem ieguvumiem saistībā ar Rail Baltica infrastruktūras būvniecību. Pirmajā diskusiju blokā galvenā uzmanība tiks pievērsta priekšnosacījumiem, lai veicinātu konkurētspējīga tirgus un nākotnes transporta un mobilitātes pakalpojumu attīstību. Prezentāciju sniegs Kaspars Briškens, RB Rail Stratēģijas un biznesa attīstības departamenta vadītājs, savukārt sarunu paneli vadīs Katrīna Trautmane (Catherine Trautmann). Diskusijā piedalīsies Eiropas Infrastruktūras pārvaldītāju (EIM) juridiskā un politikas speciāliste Bente Jedema (Bente Yedema), Eiropas Dzelzceļa un infrastruktūras uzņēmumu kopienas (CER) padomniece infrastruktūras jautājumos Marina Potapidū (Marina Potapidou), Pasažieru dzelzceļa jaunpienācēju alianses ALLRAIL ģenerālsekretārs Niks Brūks (Nick Brooks), Starptautiskās dzelzceļa savienības Eiropas koordinators Saimons Flečers (Simon Fletcher), Dzelzceļa kravu pārvadājumu asociācijas (ERFA) ģenerālsekretārs Konors Feigans (Conor Feighan) un Ārvalstu investoru padomes Latvijā (FICIL) Transporta un infrastruktūras darba grupas vadītājs Jānis Zvīgulis.

Noslēdzošajā diskusiju panelī uzmanība tiks vērsta uz galvenajiem aspektiem plašāku sociāli ekonomisko ieguvumu iespējām, ieviešot Rail Baltica, cita starpā, kā veicināt rūpniecisko attīstību, digitālo savienojamību, jaunu darba vietu radīšanu, universālu dzelzceļa pieejamību, “vienas lāpstas” principa ievērošanu, autoceļu, gaisa un jūras transporta pakalpojumu integrāciju, Eiropas zaļā kursa iniciatīvu ietveršanu u.c. Ar prezentāciju uzstāsties Ramiro Alberto Rios (Ramiro Alberto Ríos), starptautiskā konsultāciju uzņēmuma Ramboll, kas ir arī iesaistīts Rail Baltica projekta pētījumu veikšanā, vecākais transporta konsultants. Diskusiju vadīs Kaspars Briškens,  un tajā piedalīsies dalībnieki no privātā un publiskā sektora uzņēmumiem un organizācijām, tostarp Tallinas lidostas komercdirektors Ēro Pērgmē (Eero Pärgmäe), Limowa Oy valdes loceklis Heiki Lahtinens (Heiki Lahtinen), Latvijas Loģistikas asociācijas vadītājs Normunds Krūmiņš, kā arī Veiko Hāvapū (Veiko Haavapuu), RB Rail AS Finanšu direktors, un  Jurģis Briedis, “Apeirons” Vides pieejamības eksperts.

Rail Baltica Industrijas dienas ietvaros tiks organizētas interaktīvas diskusijas, jautājumu un atbilžu sesijas, nodrošinot partneriem iespējas tiešsaistē uzdot savus jautājumus projekta īstenotājiem un ieinteresētajām pusēm.

Pilna programma pieejama oficiālajā pasākuma mājaslapā: https://forum.railbaltica.org/2021

Pasākums tiks translēts tiešsaistē forum.railbaltica.org/2021 un Rail Baltica oficiālajā Facebook lapā. Visi dalībnieki aicināti reģistrēties pasākumam veltītajā mājaslapā.
 

Vairāk informācijai:

Signe Lonerte
Komunikācijas vadītāja
RB Rail AS
E-pasts: signe.lonerte@railbaltica.org
Telefona nr.: +371 29116146